mobile
REKLAMA

„SMOG jest sss…ssSTRASZNY”

Gdynia od lat znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Działania prewencyjne prowadzone przez miasto przynoszą pozytywne efekty. Wspólne projekty realizowane przez PGE Energia Ciepła S.A., spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, i OPEC Sp. z o.o. zachęcają mieszkańców do przyłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej, a także edukują ich na temat korzyści z tego płynących. Najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest ekologiczny konkurs fotograficzny, w ramach którego najmłodsi wcielą się w rolę dorosłych i pokażą jak walczyć z smogiem.

 

Informacja prasowa
TAGI
„SMOG jest sss…ssSTRASZNY”

 

Konkurs „SMOG jest ssStraszny. Pokaż jak go pokonać” realizowany jest przez partnerów, którzy od lat walczą o czyste powietrze
w Gdyni.
Współorganizatorzy konkursu: PGE Energia Ciepła S.A. oraz OPEC Sp. z o.o. Partnerem konkursu jest Gmina Miasta Gdyni.

Celem konkursu jest promowanie zasad zrównoważonego gospodarowania energią
oraz rozwijanie postaw ekologicznych.

Czytaj: www.cieplolubni.com.pl

 

Młodzi ekolodzy w akcji

Niecodzienne zadanie przygotowano dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach konkursu fotograficznego pt. „SMOG jest ssStraszny. Pokaż jak go pokonać” poproszono ich, aby wcielili się w rolę inspektorów środowiskowych bądź też kreatywnych doradców ds. antysmogowych rozwiązań. Zadaniem uczniów gdyńskich szkół podstawowych (klasy IV – VIII) i gimnazjalnych  jest wykonanie fotografii bądź artystyczne przetworzenie fotografii o tematyce związanej z walką z niską emisją i ze zjawiskiem smogu.  Prace konkursowe mogą przedstawiać tereny zielone, np. ogrody czy skwery, transport miejski czy też inne bardziej ekologiczne środki transportu. Wysoko punktowane będą również fotografie prezentujące przyłączanie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz te przedstawiające zakup materiałów do ocieplania budynków w sklepie ogólnobudowlanym.

Konkurs trwa do 5 listopada 2018 r. Prace należy przesłać na adres: smogjeststraszny@cieplolubni.com.pl Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – bony na materiały plastyczne dla szkół o wartości: 1500, 1000 oraz 500 zł. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdyńskim Centrum Filmowym.

„Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów” – każdy z nas zgodzi się, że fotografia jest jednym z najlepszych środków komunikacji. Dzieci i młodzież wielokrotnie już udowodniły kreatywne i otwarte podejście do identyfikowania i rozwiązywania problemów. Bardzo liczymy, że i tym razem zainspirują dorosłych mieszkańców naszego miasta do zmiany postaw i wdrożenia działań antysmogowych”– mówi Hanna Górecka-Banasik, Kierownik Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni.

„Bardzo liczymy na to, że inspiracją dla młodzieży w poszukiwaniu tematów związanych z konkursem będzie ciepło produkowane w gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Elektrociepłownia w Gdyni wykorzystuje technologię wysokosprawnej kogeneracji, która jest najbardziej efektywna energetycznie i przyjazna dla środowiska” – powiedziała Ewa Barszcz, Dyrektor Departamentu Handlu w Oddziale Wybrzeże PGE Energia Ciepła SA.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z siedzibą w Gdyni, to firma ze 100% kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w sposób bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60% mieszkańców i pokrywając około 70% zapotrzebowania na energię cieplną. Spółka poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków, podejmuje także działania na rzecz lokalnych społeczności.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda