mobile
REKLAMA

Sopocianie sopocianom na święta. Podaruj uśmiech potrzebującym

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sopocki Wolontariat wraz z Urzędem Miasta Sopotu oraz sopockim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Sopotu, uczniów sopockich szkół, organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz przedstawicieli lokalnego biznesu do włączenia się w akcję „Sopocianie Sopocianom na Święta 2022”.

informacja prasowa
Sopocianie sopocianom na święta. Podaruj uśmiech potrzebującym

Jest to cykliczna akcja w okresie przedświątecznym, która przypadła do gustu i obdarowującym, i obdarowywanym sopocianom, zwłaszcza samotnym seniorom.

Kryzys uchodźczy oraz gospodarczy w naszym kraju, wojna w Ukrainie sprawiają, że wiele osób czuje strach i zagubienie. Szczególnie na takie odczucia są narażeni seniorzy, którzy nie mają oparcia w bliskich. Spróbujmy poprzez symboliczny gest przekazania kartki z życzeniami czy drobnego upominku wlać trochę otuchy w serca osób, które cierpią z powodu samotności, braku rodziny, domu…

Jak można włączyć się w akcję?

Wystarczy przygotować świąteczną kartkę, stroik, upiec pierniczki lub zapakować drobny upominek – dołączyć kilka miłych słów od siebie. Upominki można dostarczyć do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (Sopot, ul. Marynarzy 4) do 16 grudnia br. w godz. 9.00-17.00.

Takie niepowtarzalne podarunki wolontariusze przekażą potrzebującym wsparcia oraz ludzkiej życzliwości samotnym seniorom, osobom w kryzysie bezdomności, dzieciom z Domu Dziecka.

Wolontariusze będą dostarczać upominki w dniach 19-23 grudnia br.

Mamy nadzieję, że uda się zebrać upominki i obdarować nimi minimum 400 osób. Zapraszamy do udziału i tworzenia prezentów!

Więcej informacji: Wolontariat. Aktywni w Sopociewspieraj.seniora@ekspresja.org, tel. 692 006 223 lub 729 863 777, wydarzenie na fb/Sopocki Wolontariat.

fot. sopot.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda