mobile
REKLAMA

Sopocki Bieg Niepodległości 12 listopada

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego MOSiR w Sopocie zaprasza do udziału w Biegu Niepodległości. Start do biegu nastąpi 12 listopada 2023 r. punktualnie o godz. 12:00 na skwerze Kuracyjnym. Do wyboru są dwie trasy, krótsza trasa to pętla 4 km, wariant dłuższy to pokonanie pętli dwukrotnie

Informacja prasowa
Sopocki Bieg Niepodległości 12 listopada

Pobiegnijmy ku czci niepodległej

Sopockie Biegi, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mają już swoją historię. Były organizowane jeszcze w latach 90-tych, pod inną nazwą. Co roku bierze w nich udział spora rzesza biegaczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach MOSiR Sopot zaprasza, by biegowe stroje nawiązywały do tego wspaniałego święta.

‒ Bądźmy razem w tę niedzielę. Prosimy, by ubrać się na biało lub na czerwono. Biegacze po starcie utworzą wspaniały obraz naszej narodowej flagi. Trasę można przebiec lub przejść. Czasy na mecie będą mierzone, co z pewnością jest ważne dla tych uczestników, którzy chcą się skonfrontować z własnymi rekordami – zapowiada Józef Kamiński, wicedyrektor sopockiego MOSiR, organizator biegu.

Medale, vouchery i poczęstunek dla uczestników

Start i meta zostaną usytuowane na skwerze Kuracyjnym. Zapisując się na bieg, trzeba wybrać dystans. Do wyboru jest odległość 4 lub 8 km. Trasa biegnie po plaży, biegacze zawracają przy potoku Swelina (granica Sopotu i Gdyni) i biegną z powrotem w kierunku molo. Osoby, które nie mają strojów białych lub czerwonych startują z trzeciej strefy startu. Pomiar czasu umożliwiają specjalne chipy na kostce. W biegu mogą wziąć udział biegacze w każdym wieku, także osoby, które wybrany dystans chcą pokonać z kijkami nordic walking. Przewidziano dwie kategorie: OPEN kobiety i OPEN mężczyźni. Opłata startowa jest jednakowa dla wszystkich i wynosi tylko 25 zł!

Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy odlewany medal, a dla wszystkich przygotowany zostanie ciepły poczęstunek. Zwycięzcy biegu, a także najmłodszy i najstarszy zawodnik/zawodniczka otrzymają vouchery-niespodzianki. To zachęta, by nie odkładać decyzji o udziale w sopockim Biegu Niepodległości i zapisać się jak najszybciej. Zapisy online trwają do czwartku 9 listopada do godz. 10:00. Zapisy są już otwarte na platformie elektronicznezapisy.pl. Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: „Zapisz inną osobę”. Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.

Plan imprezy:

  • 9:30 – 11:45 - Biuro Zawodów otwarte
  • 12:00 – start do biegu
  • 12:45 – ogłoszenie wyników i dekoracja za miejsca I-III w kategoriach OPEN kobiet i OPEN mężczyzn

fot.MOSiR Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda