mobile

Startuje kolejna edycja konkursu Explory

Już 2 grudnia w Gdyni oraz 16 innych szkołach w Polsce rozpocznie się pierwszy etap jedenastej edycji Konkursu Naukowego Explory. Konkurs odbędzie się w III Liceum Ogólnokształcącym i będzie stanowił doskonałą okazję do prezentacji własnych projektów badawczych przez uczniów. 

Anna Zuzanna Grażka
Startuje kolejna edycja konkursu Explory

Konkurs Naukowy Explory to konkurs skierowany do młodych pasjonatów nauki oraz technologii, którzy pragną zaprezentować swoje projekty badawcze przed gronem ekspertów. Szkolne i regionalne etapy prowadzą do wielkiego finału, który od lat odbywa się w Gdyni. Na laureatów, jak co roku czekają cenne nagrody- zwycięzcy ostatniej edycji, która zakończyła się w październiku bieżącego roku, otrzymali m.in. stypendia naukowe na rozwój zgłoszonych projektów

Minął nieco ponad miesiąc od zakończenia tegorocznej edycji konkursu. Wielki finał jak zawsze odbył się podczas Gdynia Explory Week. Tymczasem startujemy już z rekrutacją do kolejnej edycji naukowych zmagań. 2 grudnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbędzie się Szkolny Festiwal Naukowy Explory. To pierwszy z trzech etapów konkursu. Explory to wyjątkowa inicjatywa, którą Gdynia wspiera od lat. Z podziwem obserwujemy śmiałe i innowacyjne pomysły, jakie prezentują młodzi naukowcy. To bardzo ważne, by ich wspierać. Oni i ich projekty już niedługo będą kształtować rzeczywistość wokół nas – przekonuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Najlepsze spośród projektów, zaprezentowanych na etapie szkolnym przejdą do regionalnego etapu Konkursu Naukowego Explory 2022. W organizacji gdyńskiego Szkolnego Festiwalu Naukowego Explory wezmą udział uczniowie z pracowni innowacyjnej 3LAB oraz wolontariusze.

 

Więcej szczegółów znajdziecie na:  www.explory.pl.

fot. materiały prasowe Explory.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda