mobile
REKLAMA

Św. Mikołaj na placu Grunwaldzkim. Dużo radości i zabawy w Gdyni!

We wtorek, 6 grudnia muszla koncertowa na placu Grunwaldzkim stała się centrum dowodzenia św. Mikołaja i towarzyszących mu elfów. Wydarzenie przyciągnęło tłum zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców Gdyni. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańca i zabawy czy zdjęć z Mikołajem. Uczestnicy mogli też skosztować gorącej czekolady i pierników.

informacja prasowa
Św. Mikołaj na placu Grunwaldzkim. Dużo radości i zabawy w Gdyni!

Atmosfera dobrej zabawy, radości i świąt – tego nie zabrakło, we wtorek, 6 grudnia, gdy rozpoczęły się miejskie mikołajki 2022. Przed sceną w muszli koncertowej, w tym roku przystrojonej w stylu marynistycznym, zgromadziło się kilkaset osób. Wśród zebranych przeważali rodzice, dziadkowie i opiekunowie z dziećmi, młodzież, a także wielu dorosłych, których przyciągnęła mikołajkowa atmosfera. Popijając gorącą czekoladę, czekali na pojawienie się świętego Mikołaja.

Zaczęło się od tanecznej rozgrzewki przed wspólną zabawą i śpiewaniem. Gdy publiczność była już rozruszana, elfy ze sceny zapowiedziały przybycie świętego Mikołaja. Sam święty pojawił się w imponującym stylu, w świątecznie udekorowanym, zabytkowym automobilu, ku radości wszystkich zebranych. Przywitało go wykonanie piosenki przez zebraną publiczność i elfy. Jej tekst wyświetlał się na ścianie Teatru Muzycznego w Gdyni. 

Święty Mikołaj opowiedział zebranym, jak zaledwie 100 lat wcześniej Gdynia nie była jeszcze miastem, lecz małą osadą rybacką. Podzielił się również z dziećmi swoimi wspomnieniami z budowy portu, co stanowiło impuls do powstania miasta. 

- Dzień świętego Mikołaja to dzień bardzo szczególny – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Bardzo chcemy, by na buźkach każdego dziecka w Gdyni dziś zagościł uśmiech. Mamy nie tylko pięknie rozświetloną choinkę, piękna zabawę, ale przede wszystkim drobne upominki: pierniki, gorąca czeko

Punktem kulminacyjnym zabawy było zakręcenie przez świętego Mikołaja wspólnie z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, kołem żeglarskim i odpalenie światełek świątecznych zdobiących stojącą na placu ośmiometrową choinkę. Następnie Wojciech Szczurek wraz ze świętym Mikołajem zaprosili wszystkie dzieci po odbiór prezentów w postaci pierników. Kto chciał, mógł też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze świętym Mikołajem. ada. To zapowiedź zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, czasu bardzo oczekiwanego – podkreślił włodarz Gdyni. 

fot. Michał Puszczewicz/gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda