mobile
REKLAMA

Święto entuzjastów kraftowego piwa w PPNT Gdynia

Jak stworzyć idealne kraftowe piwo? Jak odtworzyć sekretną recepturę na pijany niegdyś trunek? Jak wystartować z biznesem browarniczym i odnieść sukces? Na te i inne pytania  odpowiedzą prelegenci jednego z ważniejszych wydarzeń w branży browarniczej w północnej Polsce – Pomorskich Spotkań Piwowarów. To już czwarta odsłona tego wydarzenia, które odbędzie się w piątek, 12 maja, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia

Informacja prasowa
Święto entuzjastów kraftowego piwa w PPNT Gdynia

Receptura na najlepsze piwo na świecie

Z roku na rok, wydarzenie przyciąga coraz szersze grono miłośników kraftowego piwa, którzy stawiają już pierwsze kroki w tej branży lub też dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z profesjonalnym warzeniem złotego trunku. Pomorskie Spotkania Piwowarów to okazja do tego, by zdobyć wiedzę od ekspertów w branży. Wśród prelegentów pojawi się m.in. Michał Saks - współzałożyciel i główny piwowar pierwszego polskiego browaru notowanego wśród 100 najlepszych browarów na świecie według prestiżowego portalu RateBeer, medalista i certyfikowany sędzia w konkursach na najlepsze piwa.
Mocną stroną wydarzenia będzie z pewnością duża dawka praktycznej wiedzy. Czego więc będzie można się dowiedzieć?

- W tym roku poruszymy temat piw staropolskich – jak piwo Jopejskie, przybliżymy problemy w trakcie produkcji oraz skupimy się na efektywnych metodach sprzedaży. – opisuje dr Joanna Głowacka z PPNT Gdynia | Bio Laboratorium.

 O ekologii i najnowszych trendach

W kontekście suszy hydrologicznej w Polsce ciekawą i ważną będzie prelekcja na temat zagospodarowania ścieków browaru i możliwym powtórnym użyciu wody po jej oczyszczeniu. W obliczu wciąż rosnących cen energii, prelekcja o najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie chłodnictwa w browarze, wskaże kierunek ku możliwie największej jej oszczędności. Będą również prelegenci, którzy będą dzielić się wiedzą na temat procesu warzenia piwa i użycia enzymów w procesie produkcyjnym.

- Trzymamy się założeń, by tematy prelekcji były zróżnicowane pod kątem informacji jakie niosą by szeroko objąć temat jakim jest piwo – dodaje dr Joanna Głowacka.

Dla kogo?

Konferencja skierowana jest do entuzjastów piwa, ludzi ciekawych informacji na jego temat, piwowarów, aktualnych i przyszłych właścicieli browarów oraz lokali serwujących piwo.
 
kiedy: 12.05.2023 r., godz.: 09:00-17:00
gdzie: PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, budynek. III, sala kinowa.
wstęp: płatny, wymagana rejestracja: https://app.evenea.pl/event/ivpspdgdynia/

fot.mat.org.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda