mobile
REKLAMA

Święty Mikołaj w Gdyni

Jakie świąteczne wydarzenia i atrakcje dla dzieci i dorosłych będą miały miejsce w Gdyni w ramach Mikołajek?

Patrycja Biernat
Święty Mikołaj w Gdyni

Do Gdyni nadciąga Mikołaj. Zjawi się on 6 grudnia o 17.30 na placu Grunwaldzkim, gdzie przywita się z dziećmi. Wizytę poprzedzi bajeczne przedstawienie teatralne w duchu świąt. Będą także gry, zabawy, wspólne pisanie listów do Świętego Mikołaja, a wszystko to z kubkiem gorącego kakao. To jednak nie konieć wydarzeń dla najmłodszych. Oprócz spotkania z Mikołajem na dzieci i dorosłych czekają jeszcze:

  • Pokazy chemiczne w Centrum Nauki Experyment, które będą odbywać się 6 grudnia o godzinie 11.00 i 13.00. Za pomocą chemicznych odczynników będzie można wyczarować śnieg. W tym samym miejscu w dniach 2-3, 9-10 i 16-17 grudnia odbędą się również świąteczne warsztaty rodzinne.

  • Mikołajkowy koncert The White Sounds w Konsulacie Kultury 6 grudnia o godzinie 9.00 i 11.00.

  • Rajd na orientację „Mikołajkowy Kompas”, który odbędzie się 9 grudnia na ul. Cisowej. Uczestnicy biorący udział w rajdzie będą startować w mikołajowych czapkach i przebraniach.

  • Biblioteka Gdynia zaprasza dzieci 5 grudnia o 16.30 na spektakl teatralny "Zimowa Opowieść" w Bibliotece Pogórze. 7 grudnia w Bibliotece Mały Kack o 16.00 odbędzie się wspólne ozdabianie pierniczków, a tego samego dnia w Bibliotece Witomino w godzinach 12.00-17.00 będzie można wziąć udział w grze świątecznej "Śladami reniferów".

  • 2 grudnia w Teatrze Miejskim odbędzie się spektakl „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

  • 3 grudnia ulicami miasta przejedzie w celach charytatywnych parada Mikołajów na motocyklach, która zakończy swój przejazd w Gdyni przy al. Jana Pawła II.

  • Klub Krajoznawców „BLIZA” OM PTTK  6 grudnia organizuje wędrówkę z mikołajem na Świętą Górę w Chyloni, gdzie znajdują się dwie kapliczki upamiętniające św. Mikołaja.

fot. UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda