mobile
REKLAMA

Turniej Aktywna Plaża 2022 za nami

To był bardzo widowiskowy i emocjonujący turniej, w którym na gdyńskiej Plaży Śródmieście, wzięło udział prawie dwustu miłośników beach volleya. Druga edycja turnieju Aktywna Plaża 2022, bo o niej mowa, przeszła do historii.

Informacja prasowa
Turniej Aktywna Plaża 2022 za nami
– Takich emocji, które dostarczyły nam siatkarki i siatkarze dawno nie było. Nie miało znaczenia czy był to tak zwany turniej pocieszenia czy rozgrywki finałowe. Każdy grał na granicy swoich możliwości i doskonale się przy tym bawił – mówi Paweł Brutel zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje: – O to właśnie nam chodziło organizując drugą edycję Aktywnej Plaży, by połączyć zabawę, sport i rekreację na naszej gdyńskiej plaży.


chłopiec rzucający się w obronie piłki na piasku

Wszystko zaczęło się w piątek, kiedy pod siatką rywalizację rozpoczęli najmłodsi miłośnicy plażowych aktywności. Specjalnie dla nich stworzono kategorię U13 K, U13 M oraz U 15 K. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, dostarczając wielu niezapomnianych emocji.

– W grze dzieci widać było wielką pasję oraz ogromne sportowe emocje, którym pozazdrościć mogli starsi koledzy i koleżanki, szykujący się do weekendowego turnieju w kategorii open – zaznacza Brutel.

zawodniczka w walce przy siatce

Po grach eliminacyjnych rozegranych na dziesięciu boiskach poznaliśmy pary finałowe, które już w sobotę, rozpoczęły rozgrywki o puchary, medale oraz wysokie nagrody finansowe i rzeczowe.

– Warto wspomnieć, że pula nagród wynosiła 15 tysięcy złotych, a nagrodą specjalną był samochód na weekend z pełnym bakiem ufundowany przez firmę Auto Mobil Premium z Gdyni. Było więc o co walczyć i właśnie walkę do ostatniej piłki i oraz wielkie zaangażowanie zaprezentowały uczestniczki i uczestnicy turnieju – podsumował zastępca dyrektora GCS.


W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce, wygrała doświadczona para Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, która po kilkuletniej przerwie z przytupem powróciła na plażowe boiska. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasowała się dwójka Nicole Jochym/Aleksandra Chudzik, mająca na swoim koncie medale młodzieżowych mistrzostw Polski, a najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Chyła Agnieska Wołoszyn.

zawodniczka na piasku

Turniej główny mężczyzn przyniósł również wielkie sportowe emocje rodem z rozgrywek w randze World Tour. Zawodnicy od samego początku prezentowali bardzo wysoki poziom i bardzo wysoko powiesili poprzeczkę, a raczej siatkę. Dowodem tego były gromkie brawa i głośne okrzyki kibiców po każdej wykonanej przez zawodników akcji.

Zwyciężyła para w składzie Mateusz Zięba i Jan Krasiński. Miejsce drugie zajął Jakub Jetke grający w parze z Jakubem Sulimą. Na najniższym stopniu podium stanęli Adrian Białecki z Bartkiem Pietruczukiem.

– To był bardzo udany turniej, którego bardzo wysoki sportowy poziom pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Daje nam to również pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, by rozwijać się w kolejnym roku i jeszcze bardziej podwyższyć poziom by stworzyć jeden z najlepszych i najbardziej widowiskowych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – zakończył Brutel.

 

WYNIKI TURNIEJU AKTYWNA PLAŻA 2022

Turniej główny - Kobiety
Miejsce 1. Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewic
Miejsce 2. Nicole Jochym/Aleksandra Chudzik
Miejsce 3. Aleksandra Chyła/Agnieska Wołoszyn
Miejsce 4. Dorota Hensoldt/Monika Rogińska
Miejsce 5-6. Michalina Szupieńko/Daria Szyjkowska
Miejsce 5-6. Karina Jakuć/Magdalena Lewandowska
Miejsce 7-8. Kataryna Knapp/Małgorata Pieśko
Miejsce 7-8. Monika Kaczorowska/Natalia Gajewska 

Turniej pocieszenia - Kobiety
Miejsce 1. Monika Osajca-Kanyion/Anna Jakimska
Miejsce 2. Karolina Narożnik/Karolina Kłodzińska
Miejsce 3. Zuzanna Herrmann/Nikola Łysakowska
Miejsce 4. Karina Piaseczna/Paulina Frankowska

Turniej główny - Mężczyźni
Miejsce 1. Mateusz Zięba/Jan Krasiński
Miejsce 2. Jakub Jetke/Jakub Sulima
Miejsce 3. Adrian Białecki/Bartek Pietruczuk
Miejsce 4. Tomek Maziarek/Bartek Lewicki
Miejsce 5-6. Michał Muszyński/Marcin Waliński
Miejsce 5-6. Bartłomiej Więckiewicz/Maciej Ptaszyński
Miejsce 7-8. Igor Ciemachowski/Ernest Kaciczak
Miejsce 7-8. Łukas Wiktorko/Bartek Wiśniewski

Turniej pocieszenia - Mężczyźni
Miejsce 1. Oskar Woźny/Wojtek Więckowski
Miejsce 2. Krzystof Zięba/Filip Szewczyk
Miejsce 3. Karol Richert/Rafał Grzenkowicz
Miejsce 4. Adrian Ossowski/Piotr Ścięgosz

fot.gdyniasport.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda