mobile
REKLAMA

Ukraińscy dziennikarze odwiedzili Sopot

Dwunastu dziennikarzy z Ukrainy, którzy przybyli do Sopotu na wizytę studyjną zorganizowaną przez Europejską Fundację Klimatyczną, zapoznało się z projektami termomodernizacji oraz projektami gospodarowania wodami opadowymi

Patrycja Biernat
Ukraińscy dziennikarze odwiedzili Sopot

Dziennikarze z Ukrainy, którzy przybyli do Sopotu na wizytę studyjną zorganizowaną przez Europejską Fundację Klimatyczną, reprezentowali kilka opiniotwórczych redakcji, w tym ICTV TV, 1+1 TV, STB TV, Radio NV i Deutsche Welle.

Mimo trwającej wojny, Ukraina już planuje rozwój miast i działań umożliwiających ożywienie gospodarcze. Europejska Fundacja Klimatyczna zainicjowała specjalny program wspierania inicjatyw, które mogą pomóc w zrównoważonej odbudowie i rozwoju kraju. W ramach programu, ECF organizuje wyjazdy ukraińskich dziennikarzy do miast w Unii Europejskiej, aby pokazać im najlepsze europejskie praktyki zarządzania infrastrukturą miejską. Jednakże, aby to osiągnąć, potrzebna jest zdobycie odpowiedniej wiedzy w tym zakresie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, Europejska Fundacja Klimatu uruchomiła specjalny program, który ma na celu wspieranie inicjatyw, które pomogą w odbudowie i rozwoju Ukrainy. Europejska Fundacja Klimatu organizuje wyjazdy studyjne dla ukraińskich dziennikarzy do miast w Unii Europejskiej, aby zaprezentować im najlepsze europejskie praktyki zarządzania infrastrukturą miejską. Podczas wyjazdów studyjnych organizowanych przez Europejską Fundację Klimatu (ECF), ukraińscy dziennikarze odwiedzają miasta w Unii Europejskiej, gdzie spotykają się z przedstawicielami gmin i rozmawiają z ekspertami. Efektem wyjazdów studyjnych organizowanych przez Europejską Fundację Klimatu dla ukraińskich dziennikarzy do miast w Unii Europejskiej są reportaże, które są emitowane w ukraińskich kanałach telewizyjnych.

W Sopocie dziennikarze odwiedzili Młodzieżowy Dom Kultury, który jest jednym z 25 obiektów użyteczności publicznej objętych programem kompleksowej termomodernizacji. Dziennikarze poznawali temat gospodarki wodami opadowymi, odwiedzając ulicę Kolejową, Potok Grodowy oraz woonerf na ulicy Parkowej.

Fot. UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda