mobile

Ul. Nad Jarem zyska nowy chodnik

W poniedziałek, 25 września rozpocznie się przebudowa chodnika na fragmencie ulicy Nad Jarem w dzielnicy Siedlce. Wymienione zostaną krawężniki oraz płyty chodnikowe. Modernizacja potrwa planowo do 18 grudnia i nie spowoduje większych utrudnień w ruchu

Informacja prasowa
Ul. Nad Jarem zyska nowy chodnik

Nad Jarem wygodniejsza dla pieszych

Przebudowa obejmie 350-metrowy odcinek ulicy Nad Jarem - od ulicy Skarpowej do ulicy Wyczółkowskiego. Podczas remontu rozebrany zostanie dotychczasowy wysłużony chodnik z płyt betonowych. W jego miejscu pojawią się nowe płytki chodnikowe ułożone na podbudowie z łamanego kruszywa. Wjazdy na posesje zyskają natomiast nawierzchnię z kostki betonowej. Zdemontowane i wymienione na nowe zostaną także kamienne krawężniki. Wykonawca wyreguluje również studzienki kanalizacyjne i telekomunikacyjne, by zrównały się z nowopowstałą nawierzchnią chodnika.

Bez większych utrudnień w ruchu

Podczas trwania prac remontowych chodnik będzie zamykany odcinkowo. Miejscowo zawężana będzie także jezdnia ulicy Nad Jarem. Zachowany zostanie jednak ruch w obu kierunkach oraz możliwość wjazdu na poszczególne posesje. Remont chodnika znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych wzdłuż ulicy Nad Jarem.

fot.UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda