mobile
REKLAMA

W centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się spotkanie z pisarzem z prof. Stefanem Chwinem.

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na dni otwarte. W ramach wydarzenia, w piątek, 14 października, o swojej twórczości opowie pisarz Stefan Chwin.

Informacja prasowa
W centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się spotkanie z pisarzem z prof. Stefanem Chwinem.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. Na początek, w godzinach 17:00 - 18:15 dr Anna Kowalewska-Mróz z Centrum Herdera poprowadzi wykład z konwersatorium w języku polskim, zatytułowany „Gdańskie malarstwo i rzeźba w prozie Stefana Chwina. Inspiracja do ponownej lektury”.

Natomiast o godzinie 18:30 rozpocznie się moderowane spotkanie z pisarzem, zatytułowane: „Niemieckie wątki w prozie Stefana Chwina”. Temat spotkania jest nieprzypadkowy, bowiem już w pierwszych utworach tego twórcy, temat Niemca oraz poniemieckości w Gdańsku powojennym powracał na różne sposoby, a powołani przez niego do życia bohaterowie próbowali określić swój stosunek do antyniemieckich stereotypów i uprzedzeń.

Spotkanie w Centrum Herdera w ramach dni otwartych będzie okazją do porozmawiania z pisarzem o jego zainteresowaniach dotyczących Niemiec oraz o innych wątkach jego twórczości. Organizatorzy zachęcają do zadawania pytań. 

Wstęp wolny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy się wcześniej zapisać. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie Centrum Herdera UG.

fot. gdansk.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda