mobile
REKLAMA

W Nowym Porcie po raz 9. oczekujemy Cudu nad Martwą Wisłą. Wpadajcie w poniedziałek

W poniedziałek, 15 sierpnia 2022 r., na podwórku przed CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie, odbędzie się 9. edycja festiwalu artystycznego dla dzieci “Cud nad Martwą Wisłą”, tym razem w magicznej aurze. - Przygotujcie swoje zakurzone miotły i lećcie na podwórko, my tam już dla was czarujemy! - zapraszają artyści. Wstęp jest bezpłatny i nie ma zapisów. 

Informacja prasowa
W Nowym Porcie po raz 9. oczekujemy Cudu nad Martwą Wisłą. Wpadajcie w poniedziałek

Artyści przygotowujący magiczne atrakcje obiecują, że uczestników - dzieci i dorosłych - czekać będzie niezwykle beztroski i pełen zabawy czas: “I tak jak północ jest godziną starych czarownic, tak południe należy do młodych magów, dlatego z wybiciem godziny 12 wyciągamy różdżki i czarujemy - zachęcają, bo festiwal trwać będzie cały dzień od godz. 12 aż do 23.  

Co wyróżnia ten festiwal spośród innych atrakcji dla dzieci?

- To już 9 edycja wydarzenia, więc głównie przychodzą lokalsi, ale też mamy sporo angielskojęzycznych gości, rodzin z Trójmiasta, a nawet z Polski - mówi Kamila Gruba - Szabuńko, specjalista ds. Promocji Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. - Wyróżnia nas to, że nasz festiwal jest imprezą bez muzyki. Chcemy móc podczas zajęć z dziećmi rozmawiać, słuchać ich, głośna muzyka to uniemożliwia.

Co w programie?

To wydarzenie, na którym dobrze bawią się całe rodziny, więc warto przyjść razem. Podczas warsztatów Żywej Galerii, zarówno ci młodsi i ci nieco starsi uczestnicy, stworzą własną różdżkę i inne magiczne atrybuty. Z kolei na Magicznym Sicie - pod tą nazwą kryją się warsztaty z sitodruku. Instruktorzy pokażą nam jak to działa, przygotowali już ramę ze wzorem i dzieci będą samodzielnie wykonywały grafikę na swojej koszulce. 

Chwilę oddechu złapiemy obserwując Pokaz Sztuk Magicznych lub w Zaczarowanej Fotokomnacie, gdzie - robiąc sobie zdjęcie na magicznym tle - bez ruszania z miejsca zdobędziemy dowód, że braliśmy udział w wyprawie do najdalszych zakątków Wszechświata. 

Każdego, kto będzie chciał poznać tajemnicze zakamarki Nowego Portu, artyści zapraszają też do udziału w Zaklętej Wyprawie - to gra miejska.

- I okazja, by zwiedzić Nowy Port i poznać go od innej strony - zapewnia Kamila Gruba - Szabuńko.

Warto przekonać się, czy mamy w sobie ducha maga - pradawnej wiedźmy lub wiedźmina - podczas warsztatów zielarsko-kadzidlarskich “O Mchu i Paproci” (godz. 15). W tym czasie młodsi uczestnicy tworzyć będą własne zaczarowane tomy podczas zajęć z Księgoznawstwa. Okazuje się, że możemy sami wykonać księgę w 3D - wrażenie trójwymiaru uzyskamy wycinając różne figury i umieszczając je w księdze.  

Powiedzieć, że gotowanie to magia większość nazwie truizmem, ale miłośnicy eliksirów i ucztowania znajdą na pewno coś dla siebie podczas Szczypty Magii, gdy członkowie Kolektywu Dobrego Smaku będą gotować razem z dziećmi i dorosłymi.

A kto nie posiada jeszcze własnego chowańca, będzie mógł go wyczarować biorąc udział w wieczornym warsztacie Przywołaj mnie. To wieczorny “świecący” warsztat, zaczyna się o godz. 20. Rok temu uczestnicy wykonywali świecące butelki, a w tym roku - chowańce. 

- Chowańce to takie zwierzaki z papieru, które pomagają magikom w tworzeniu magii - tłumaczy.

Zmęczeni wrażeniami goście festiwalu na pewno z przyjemnością obejrzą na zakończenie dnia (początek godz. 21.30) film w Zaczarowanym Kinie. Będzie to  kino w plenerze i film „Kuba Guzik na tajemniczym lądzie”, w reż. Dennis Gansel. Film trwa 1 godz. 45 min. 

Szczegółowy program imprezy 

(ul. Strajku Dokerów 5, Nowy Port)

 • 12.00 – 17.00 ŻYWA GALERIA - magiczne warsztaty artystyczne
 • 14.00 – 15.00 POKAZ SZTUK MAGICZNYCH - zobacz co potrafi potężny mag Iluzjonista Amon
 • 14.00 – 18.00 ZACZAROWANA FOTOKOMNATA - zrób sobie zdjęcie w magicznych światach
 • 15.00 – 19.00 MAGICZNE SITO - wyczaruj sobie koszulkę
 • 15.00 – 18.00 ZAKLĘTA WYPRAWA - przemierzaj Nowy Port śladami pierwszych magów
 • 15.00 – 17.00 O MCHU I PAPROCI - zakomponuj własne kadzidła prosto z lasu
 • 16.00 – 17.00 POKAZ SZTUK MAGICZNYCH - zobacz co potrafi potężny mag Iluzjonista Amon
 • 17.00 – 20.00 SZCZYPTA MAGII - magiczne gotowanie z Kolektywem Samo Dobro
 • 18.00 – 20.00 KSIĘGOZNAWSTWO - stwórz księgę na zaklęcia
 • 20.00 – 21.30 PRZYWOŁAJ MNIE - i stwórz papierowego opiekuna Twojej magii
 • 21.30 – 23.00 ZACZAROWANE KINO - obejrzyj film „Kuba Guzik na tajemniczym lądzie”, reż. Dennis Gansel, 1 godz. 45 min. 

fot. B. Bańka

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda