mobile

W sobotę miasto rozda bezpłatnie 3000 torebek z cebulkami kwiatowymi

W sobotę (16 października) warto przyjść pod budynek LOT, przy Wałach Jagiellońskich. Od godz. 11 rozdawane tam będą mieszkańcom bezpłatne cebulki kwiatów ozdobnych. Gdański magistrat organizuje taką akcję już po raz szósty.

Informacja prasowa
W sobotę miasto rozda bezpłatnie 3000 torebek z cebulkami kwiatowymi

W 2015 roku powstała inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do samodzielnego wprowadzenia zieleni w swoje najbliższe sąsiedztwo, na tereny osiedlowych ogródków przydomowych czy na balkony. Cebulki wydawane będą w sobotę, 16 października w Gdańsku w okolicach budynku LOT przy ul. Wały Jagiellońskie 2 - od godz. 11.00 do wyczerpania zapasów. W akcji weźmie udział Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.  

Rozdawane będą cebulki roślin wiosennych, które należy sadzić już jesienią. W tegorocznej edycji Wydział Środowiska przygotował dla mieszkańców Gdańska 3000 opakowań z cebulami tulipanów, żonkili i irysów. Cebule tych roślin ozdobnych rozdawane będą nieodpłatnie. Każda z zainteresowanych osób będzie mogła otrzymać maksymalnie 3 opakowania. 

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda