mobile
REKLAMA

W ten weekend startują Dni Otwarte Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego

Eksperymenty, warsztaty plastyczne, badanie preparatów i nauka przez zabawę – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestników Dni Otwartych Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Wydarzenie rozpocznie się 15 września w godz. 12.00-15.00. Tegorocznym tematem przewodnim jest Amazonia.

Informacja prasowa
W ten weekend startują Dni Otwarte Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego

Akwarium Gdyńskie przygotowuje specjalne wydarzenie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ramach wydarzenia otworzy swoje sale edukacyjne i laboratoria, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Wszyscy chętni będą mogli do nich zajrzeć, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. 

15 i 16 września w godz. 12.00-15.00 odbędą się Dni Otwarte Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Tematem przewodnim imprezy jest Amazonia. Wszelkie atrakcje i aktywności skupią się właśnie na tym regionie.

W sali biologicznej uczestnicy będą mogli przyjrzeć się preparatom związanym z fauną Amazonki oraz jej dopływów. Pojawią się wśród nich m.in. zęby piranii czy łuska arapaimy. Ponadto będzie można się dowiedzieć, na czym polegają właściwości elektryczne strętwy. Natomiast na najmłodszych będzie czekać amazońskie memory.

Pracownia Wszechoceanu zmieni się w strefę geograficzno-chemiczną Amazonii. Goście poznają tam podstawowe fakty na temat Amazonki oraz różnice między rzekami czarnymi a białymi. W tej sali zaplanowano również proste analizy chemiczne wód słodkich.
W sali przedszkolnej powstanie kącik kreatywny, w którym dzieci będą mogły ulepić figurki z modeliny, a także wykonać zawieszki z filcu w kształcie zwierząt.
Aby wziąć udział w Dniu Otwartym Centrum Edukacji, należy zakupić bilet wstępu do Akwarium Gdyńskiego. Wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej facebookowym profilu Akwarium Gdyńskiego.

 fot. Grafika promująca Dni Otwarte Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego // materiały prasowe Akwarium Gdyńskiego

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda