mobile

Wesprzyj na Wielkanoc samotne, starsze osoby. Prosimy wszystkich o odrobinę serca!

Do piątku, 31 marca Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku prowadzi  świąteczną zbiórkę darów dla potrzebujących, samotnych i sędziwych podopiecznych. Można ofiarować seniorce lub seniorowi wielkanocną paczuszkę np. z produktami spożywczymi, chemią gospodarczą i środkami higienicznymi lub podarować drobny upominek

Informacja prasowa
Wesprzyj na Wielkanoc samotne, starsze osoby. Prosimy wszystkich o odrobinę serca!

Akcja przebiega pod hasłem „Seniorowi na Wielkanoc”. Na świąteczne wsparcie czeka w tym roku ok. stu gdańskich seniorek i seniorów. Te samotne, schorowane osoby ucieszą się z każdego ofiarowanego produktu, z każdego gestu życzliwości.

Mieszkanki i mieszkańcy nie zawodzą

Osoby, które włączą się w tegoroczną akcję, proszone są o dostarczenie paczek (ewentualnie pojedynczych produktów) do Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, w dni powszednie, w godzinach pracy Ośrodka. Podpowiedzią, wskazówkami służy darczyńcom p. Anna Dunajska, koordynująca zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119. Przed świętami pracowniczki i pracownicy socjalni przekażą dary sędziwym podopiecznym. 

W ubiegłym roku dzięki empatii mieszkanek i mieszkańców wielkanocne paczki otrzymało 150 potrzebujących, sędziwych podopiecznych Ośrodka. 

O co prosimy?

Osobom starszym przyda się przede wszystkim pełnowartościowa, hermetycznie zapakowana żywność, np. konserwy mięsne, rybne, z pasztetem, ser, olej, kawa i herbata, miód, makaron, ryż, kakao i słodycze. Potrzebne są też m.in. proszki i płyny do prania oraz do czyszczenia, szampony, mydła i inne środki kosmetyczno-pielęgnacyjne. Seniorki i seniorzy ucieszą się ogromnie z drobnego upominku i dołączonych życzeń wielkanocnych. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

fot.UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda