mobile

Windsurfingowy Puchar Prezydenta Sopotu

Najstarsze cykliczne regaty windsurfingowe w Polsce, które od kilku lat przyciągają również inne żeglarskie klasy, rozegrane zostaną w dniach 11-13 czerwca 2021 r. Zapraszamy do oglądania, jak zapowiadają organizatorzy – z plaży i molo widoczne będą setki żagli.

Informacja prasowa
Windsurfingowy Puchar Prezydenta Sopotu

– To już 42. edycja Pucharu Prezydenta Sopotu – mówi Piotr Oleksiak, organizator zawodów z ramienia SKŻ ERGO Hestia Sopot. – Cieszymy się, że tegoroczne regaty powracają w tradycyjnej formie i w jednym terminie przyjadą do nas wszyscy zawodnicy. Planujemy rozstawienie aż 4 tras wzdłuż sopockiej plaży, tak, aby każdy mógł swobodnie i bezpiecznie rywalizować na wodzie. Jest to kolejny rok poszerzania imprezy o kolejne klasy, tym razem dołączą do nas widowiskowe katamarany A-Cat, jak i nowość WingFoil – dodaje Piotr Oleksiak.

Tymczasowe rozwiązanie polegające na podzieleniu imprezy na trzy etapy przechodzi więc do historii i tegoroczna edycja zapowiada się spektakularnie.

– Prognozy na weekend mówią o dość silnym wietrze, który naszych zawodników z pewnością nie odstraszy. Setki żagli widoczne będą z plaży i molo, będzie widowiskowo – zaprasza Piotr Oleksiak.

W Sopocie zobaczymy czołowych polskich zawodników wszystkich startujących klas. Ciekawie zapowiada się rywalizacja WingFoil, gdzie na starcie staną między innymi trenerzy narodowej kadry kite, jak i windsurfingu. Tomasz Janiak i Przemysław Miarczyński, bo o nich mowa, to ludzie wody i wiatru. Ich zainteresowanie tą dyscypliną może tylko wróżyć jej dynamiczny rozwój.

Fot. Piotr Oleksiak/sopot.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda