mobile

„Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

Ruszył nabór zgłoszeń firm do trzeciej edycji gry rowerowej „Wkręć się w Sopot”. Rywalizacja rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 października 2020 r.

inf. prasowa
„Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

W rywalizacji chodzi o zmotywowanie mieszkańców do regularnych dojazdów do pracy rowerem, również poza sezonem letnim. W obecnej sytuacji rower przeżywa swoisty renesans – jest nie tylko jednym z najszybszych, ale i najbezpieczniejszych środków transportu w czasie pandemii. Co oczywiste, dostarcza także codzienną porcję aktywności fizycznej, która buduje odporność i zmniejsza ryzyko np. chorób serca. W ubiegłym roku do rywalizacji dołączyło 30 sopockich firm, dla których kilometry kręciło ponad 650 osób.

Zmagania uczestników tegorocznej edycji będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, oraz na specjalnej stronie internetowej. Oprócz podstawowych statystyk dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakie są najpopularniejsze trasy rowerowe, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Ideą gry jest przede wszystkim dobra zabawa. „Wkręć się w Sopot” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. W przeciwieństwie do innych gier, tu najbardziej liczy się regularność, liczba przejechanych kilometrów jest kwestią drugorzędną (lecz nie bez znaczenia). W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy moduł „sklepu”, w którym wykręcone punkty będzie można wymieniać na wejściówki na koncerty i do różnych instytucji kultury, takich jak Muzeum Sopotu, Opera Leśna czy Państwowa Galeria Sztuki.

Zlokalizowane w Sopocie firmy, chętne do udziału w tegorocznej grze, zapraszamy już teraz do rejestracji elektronicznej w formularzu dostępnym na stronie gry „Wkręć się w Sopot” lub mailowej pod adresem rower@sopot.pl. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę firmy, adres biura (jeśli jest kilka budynków, prosimy o wskazanie wszystkich), przybliżoną liczbę pracowników w firmie oraz kontakt do firmowego koordynatora rywalizacji.

Zgłoszone do konkursy firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowego przedsiębiorstwa (najlepsze nagrodzimy statuetkami, pozostałe dyplomami). Ponadto dla najlepszych osób indywidualnych przygotowaliśmy kilkadziesiąt bonów do sklepów sportowych o wartości od 100 do 300 zł.

Aby stać się uczestnikiem rywalizacji i aktywnie kręcić kilometry dla swojej firmy, wystarczy pobrać aplikację Activy, wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej.

Udział w zabawie, zarówno dla pracowników jak i firm, jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i formularz rejestracji drużyn na stronie gry „Wkręć się w Sopot”.

 

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda