mobile

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna od sierpnia będzie dostarczać książki do domu

Gdańszczanie powyżej 65. roku życia oraz ci, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych, od sierpnia będą mieć bogaty księgozbiór na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zadzwonić do biblioteki i poprosić o dostarczenie wybranej lektury.

Informacja prasowa
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna od sierpnia będzie dostarczać książki do domu

„Książka do domu” to nowa propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, dzięki której prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie bezpłatnie dostarczana mieszkańcom Gdańska. Propozycja skierowana jest do osób w wieku powyżej 65. roku życia oraz tych, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.

Z „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą (osobiście lub za pośrednictwem filii) zgłosić koordynatorowi pod numerem telefonu 731 420 900 chęć zapisania się. Podczas pierwszej wizyty pracownika zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności, a czytelnik otrzyma Kartę do Kultury.

- „Książka do domu” będzie dostępna od pierwszego tygodnia sierpnia. Pomysł wziął się z chęci pomocy osobom z ograniczoną mobilnością. Ponieważ nie mogą one osobiście odwiedzić biblioteki, nie mają też nikogo, kto mógłby wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je, a następnie w terminie oddać, bibliotekarz przywiezie im książki pod wskazany adres. Podczas tej wizyty można także dokonać zwrotu wcześniej wypożyczonych pozycji - mówi Alena Krynicka, koordynator ds. dostępności w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.

Zbiory biblioteczne będzie można zamawiać telefonicznie lub mailowo w poniedziałki i wtorki w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku, w godzinach ich otwarcia (adresy mailowe i nr telefonów dostępne są na stronie internetowej Biblioteki www.wbpg.org.pl).

- Co ciekawe, nasze filie już teraz, nieformalnie, jako gest życzliwości i dobrej woli bibliotekarzy, dostarczają książki do domów - dodaje Alena Krynicka. - Bibliotekarze przynosili książki czytelnikom, których znają od lat i z którymi mają dobre relacje, a którzy podupadli na zdrowiu lub ograniczyła ich pandemia. Teraz dzięki „Książce do domu” więcej osób będzie mogło wypożyczać tytuły, które zostaną im dostarczone.

Przed skorzystaniem z usługi „Książka do domu” gdańszczanki i gdańszczanie powinni zapoznać się z regulaminem, który znajdą na stronie www.wbpg.org.pl, a w razie pytań, wątpliwości mogą się skontaktować z koordynatorem do spraw dostępności Aleną Krynicką pod numerem telefonu 731 420 900.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda