mobile
REKLAMA

Wypożyczalnia samochodów - jak działa i jak z niej korzystać?

Wakacyjny wyjazd tuż, tuż, a samochód odmawia posłuszeństwa? A może jego stan techniczny w ogóle nie umożliwia dalekich podróży? Rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Jak działa i czy warto z niej skorzystać?

Artykuł sponsorowany
Wypożyczalnia samochodów - jak działa i jak z niej korzystać?

Czym powinna cechować dobra wypożyczalnia samochodów?


Dobra wypożyczalnia samochodów powinna posiadać szereg cech, które sprawią, że spełnione zostaną wszelkie oczekiwania klientów. Jedną z cech dobrej wypożyczalni jest brak kaucji. Dzięki temu, że kaucja nie jest wymagana, wynajem samochodów będzie zdecydowanie łatwiej dostępna dla różnych grup klientów, również dla klientów zagranicznych. Oprócz braku kaucji, istotną cechą dobrej wypożyczalni samochodów jest brak limitu kilometrów. To szczególnie ważne w przypadku wynajmu samochodu na podróż wakacyjną. Podczas takiego wyjazdu zwykle dość dużo się przemieszczamy, liczba przebytych kilometrów jest więc spora. Brak limitu kilometrów daje dużą swobodę w korzystaniu z wynajętego samochodu, co zachęca klientów do korzystania z oferty. Bardzo ważną i przydatną opcją jest możliwość wypożyczenia samochodu poza wypożyczalnią, np. na lotnisku czy w innym miejscu. Dzięki temu skorzystanie z wynajmu samochodu w niespodziewanej sytuacji będzie prostsze, wygodniej będzie także wynająć samochód po przybyciu do punktu docelowego podróży. Więcej o cechach dobrej wypożyczalni samochodów można przeczytać tutaj: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/dobra-wypozyczalnia-samochodow-jaka-wybrac/.

Czy warto wynająć auto jadąc na wakacje?

Wynajem samochodu na wakacje jest bardzo popularną opcją, która umożliwia dotarcie w dowolne miejsce bez stresu i niepotrzebnych kłopotów komunikacyjnych. Pewny, bezpieczny i sprawny samochód to podstawa udanego wyjazdu, komfort psychiczny jest kwestią nieocenioną. Szczególnie doceniamy go, podróżując z dziećmi. Warto wiedzieć, że wynajętym samochodem można poruszać się nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. O takim zamiarze wystarczy poinformować przedstawicieli wypożyczalni. Wybierając opcję wynajmu samochodu w zamian za podróż samolotem z biurem podróży, zyskujemy przede wszystkim większą elastyczność, swobodę i możliwość decydowania o każdym aspekcie podróży. Ponadto, ważny jest brak limitów bagaży, w przeciwieństwie do podróżowania drogą lotniczą. Wiele osób zastanawia się, co w przypadku usterki samochodu wynajętego w wypożyczalni. Nie ma jednak obaw! Assistance 24 gwarantuje szybką naprawę samochodu bądź zapewnienie samochodu zastępczego. Więcej o zaletach wynajmu samochodu na wakacje można przeczytać tutaj: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/samochodem-z-wypozyczalni-na-wakacje-czy-warto/.

Jak zarezerwować samochód online?

Wynajem samochodu online wcale nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej. Do formularza wpisujemy dane rezerwacji, a więc datę wynajmu samochodu, miejsce jego odbioru czy miejsce zdania samochodu. System na podstawie wprowadzonych danych wyświetla listę dostępnych w danym terminie samochodów wraz z kosztem ich wynajęcia. Kiedy klient wybierze już odpowiedni samochód, system daje możliwość skorzystania z dodatkowych usług, jak np. wynajęcie fotelika samochodowego czy nawigacji samochodowej. Ostatnim krokiem do wynajęcia samochodu online jest podsumowanie kosztów i wprowadzenie danych osobowych klienta. Rezerwacja jest szybka i łatwa, w nieprzewidzianych sytuacjach może zostać odwołana bez żadnych konsekwencji i opłat. Więcej tutaj: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/wynajem-samochodu-online-jak-wynajac-samochod-przez-internet/.

Co w przypadku wypadku?

To pytanie pojawia się często wśród klientów wypożyczalni samochód. O wszelkich procedurach szczegółowo można przeczytać tutaj: https://comfortcar.pl/blog/aktualnosci/wypadek-samochodu-z-wypozyczalni-jakie-sa-procedury/. Mówiąc w skrócie, samochody z wypożyczalni są ubezpieczone właśnie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji na drodze. To, jak będzie wyglądało postępowanie w przypadku zdarzenia jest zależne od tego, kto spowodował wypadek i w jakich okolicznościach. Najczęściej zdarza się, że szkody są pokrywane z ubezpieczenia. Jeżeli winny jest najemca, konieczne będzie uiszczenie opłaty administracyjnej. Jeżeli samochód nie jest zdolny do dalszej jazdy, wypożyczalnia zapewnia samochód zastępczy (https://zastepczy.org). Jeżeli dojdzie do wypadku, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z wypożyczalnią. Dalsze postępowanie jest zależne od tego, czy mamy do czynienia z drobną stłuczką czy z poważniejszym wypadkiem. Wiele zależy także od rodzaju posiadanego ubezpieczenia. Jeżeli klient wykupił pełne ubezpieczenie, nieodpłatnie otrzymuje samochód zastępczy bez względu na to, kto spowodował wypadek. 

Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie (https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-szczecin/) oraz w Trójmieście (https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-trojmiasto/) to opcje idealne na wakacje bez stresu i nerwów, w przyjemnej i komfortowej dla wszystkich atmosferze. Więcej na https://www.readytodrive.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda