mobile

Zielona Aleja na Wyspie Spichrzów ze szpalerem 24 drzew. Wykonawca projektu poszukiwany

Przytulna, zielona przestrzeń do spacerów i wypoczynku. Taki charakter zyska część Wyspy Spichrzów u swego początku w rejonie skrzyżowania ulic Podwale Przedmiejskie i Chmielnej. W ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie tam Zielona Aleja z drzewami, krzewami oraz małą architekturą. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni szuka wykonawcy szczegółowego projektu i kosztorysu wykonania Alei.

Informacja prasowa
Zielona Aleja na Wyspie Spichrzów ze szpalerem 24 drzew. Wykonawca projektu poszukiwany

„Zielona Aleja na Wyspie Spichrzów” powstanie w sąsiedztwie przystanku autobusowego oraz zatoki postojowej dla autokarów na ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku Dolnego Miasta.

W ciągu alei posadzone zostaną w formie szpaleru 24 drzewa, które stworzą przyjazną mieszkańcom zieloną przestrzeń spacerową. Ponadto w ramach przeobrażenia terenu posadzone zostaną krzewy i ułożone trawniki. W związku z tym część istniejącej nawierzchni betonowej zostanie rozbrukowana. W jej miejsce powstaną zieleńce, które będą pełnić nie tylko funkcje wypoczynkowe, ale również mikroretencji opadów.

Zielona Aleja wyposażona zostanie w elementy małej architektury. Do stojących w tej przestrzeni ławek dostawionych będzie sześć kolejnych.

Powyższe założenia stanowią tylko wstępną koncepcję wyglądu Zielonej Alei na Wyspie Spichrzów. Jak będzie prezentować się konkretnie? To określi szczegółowy projekt, którego wykonawca wyłoniony zostanie w prowadzonym przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni postępowaniu - składanie ofert do 6 sierpnia br. 

Powstanie Zielonej Alei nie kończy prac na tej części Wyspy Spichrzów - to I etap zakładanych prac. Podobny charakter ma w przyszłości zyskać także druga strona Podwala Przedmiejskiego oraz teren przy tunelu od strony ul. Pszennej. Ta przestrzeń również ma zostać wzbogacona o drzewa, krzewy, trawniki i ławki.

Fot. GZDiZ

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda