mobile

Zielone światło dla nowego biurowca

Najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa Marina Office. To nowoczesny kompleks biurowy, który powstanie w samym sercu nadmorskiej części Gdyni – w pobliżu Sea Towers i terenów określanych mianem gdyńskiego waterfrontu. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę.
 

Informacja prasowa/ wizualizacje: PHN / www.phnsa.pl
TAGI
Zielone światło dla nowego biurowca

Polski Holding Nieruchomości, który odpowiada za projekt Marina Office poinformował o uzyskaniu pozwolenia na budowę dla swojej gdyńskiej inwestycji. Oznacza to, że na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy będzie mogła ruszyć budowa biurowego kompleksu, który wypełni przestrzeń przy ulicy Hryniewickiego, w sąsiedztwie m.in. już istniejącego Sea Towers i zapowiadanego przez spółkę Vastint kompleksu Gdynia Waterfront.

- Uruchamiamy kolejne projekty biurowe. Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla Mariny Office w Gdyni, dla której planujemy wybrać generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku. Przełom 2019 i 2020 roku to czas kiedy zamierzamy rozpocząć także dwie kolejne inwestycje biurowe w Warszawie – informuje w komunikacie Polskiego Holdingu Nieruchomości Marcin Mazurek, prezes spółki.

Zgodnie z projektem, Marina Office będzie składała się z trzech pięciokondygnacyjnych budynków biurowych. Powstaną blisko 24 tysiące metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej (m.in. restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe na parterach). Inwestor zaplanował też podziemny parking dla 241 samochodów. Pomiędzy budynkami powstanie patio, które będzie miejscem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców Gdyni.

Plac przed kompleksem także będzie pełnił funkcję ogólnodostępnego skweru miejskiego. Uzupełni go mała architektura (zieleń miejska, ławki, kompozycje wodne oraz latarnie), która wydzieli strefę wypoczynku, aktywnego relaksu latem i lodowisko zimą. Na placu będzie też możliwa organizacja imprez, koncertów i wydarzeń dla mieszkańców.

Jak zapewnia inwestor, kompleks został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami i będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie określanym „Very Good”. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy.

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda