mobile

Zlot Kolekcjonerów Biletów w Gdańsku w sobotę - dla koneserów pamiątek i początkujących

 

Będzie to już V edycja zlotu organizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego - jedynego takiego wydarzenia w naszym regionie. W sobotę, 12 czerwca wszyscy, którzy pochwalić się mogą zbiorami biletów na komunikację miejską i kolej, ale także ci, którzy dopiero poczuli zew kolekcjonerski, zawitać powinni do wrzeszczańskiego pubu Polufka.

Informacja prasowa
Zlot Kolekcjonerów Biletów w Gdańsku w sobotę - dla koneserów pamiątek i początkujących

Pierwsze spotkanie kolekcjonerów biletów odbyło się w październiku 2015 roku i zorganizowano je w ramach obchodów 10-lecia Pomorskiego Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego. Pomysł chwycił i zloty od tej pory organizowane są rokrocznie (poza ubiegłym rokiem, kiedy zdecydowano się odwołać wydarzenie z powodu epidemicznych obostrzeń). Uczestnicy to nie tylko mieszkańcy Gdańska i Pomorza. W gronie ok. 40 osób, które wzięły udział w poprzedniej edycji, byli także kolekcjonerzy z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i Łodzi. Rok wcześniejszej pojawił się nawet entuzjasta biletów z Rosji, który przede wszystkim przyjechał na zlot, a przy okazji zwiedził Trójmiasto.

- Teraz, w epoce kupowanych coraz częściej biletów elektronicznych zbieranie tych papierowych jest nawet ciekawsze, bo coraz trudniej je zdobyć - uważa Anita Płonowska, prezeska Stowarzyszenia, która sama kolekcjonuje bilety od 2013 roku. - Kolekcjonerzy inaczej patrzą na bilety, niż przeciętni pasażerowie. Dla nas zbieranie ich ma głęboki sens, ponieważ bilety to część składowa historii komunikacji miejskiej. Ich grafika pokazuje estetykę danych czasów, informują nas także o cenach i zniżkach.

W ciągu minionych edycji gdańskiego zlotu spotykali się przede wszystkim kolekcjonerzy biletów komunikacji miejskiej (w samym PSSTM zbiera je kilka osób), ale także kolejowych.

V Pomorski Zlot Kolekcjonerów Biletów odbędzie się w sobotę (12 czerwca), w godz. 9 -14, w pubie Polufka przy ul. Leczkowa 18 w Dolnym Wrzeszczu. Wstęp wolny.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Fb.

Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda