mobile

Zmiany pandemiczne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”

Zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schronisku jest najważniejsze, dlatego podjęto decyzję o ograniczeniu wizyt w placówce i realizacji części zadań w trybie pracy zdalnej. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia.

Informacja prasowa
Zmiany pandemiczne w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”

 - Bezpieczeństwo personelu schroniska, a co za tym idzie zapewnienie opieki przebywającym w nim zwierzętom, to priorytet. Musimy podjąć działania by zagwarantować ciągłość pracy i  realizację zadań schroniska m.in. wykonywanie interwencji na terenie Gdańska - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO, zarządzająca schroniskiem „Promyk”.

Większość pracowników schroniska pracuje w systemie zmianowym, aby zapewnić opiekę nad 181 zwierzętami -  98 psami i 83 kotami.

Działalność statutowa będzie kontynuowana, ale zmianie ulegnie sposób wykonywania pewnych zadań. Wszystko po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i uniknąć zakażeń wśród  pracowników i klientów schroniska. Ograniczenia zostaną wprowadzone w środę, 26 stycznia 2022 i planowane są do piątku, 11 lutego 2022 włącznie (o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie).

Wizyty w schronisku

Ograniczamy wizyty osób z zewnątrz do niezbędnego minimum. Prosimy o powstrzymanie się od przywożenia darów (karmy, akcesoriów dla zwierząt itp) oraz wizyt kurtuazyjnych. Wyjątkiem są: odbiór własnego zwierzęcia, dostawy i inne wizyty w konkretnym celu, niezbędne do funkcjonowania placówki.

Adopcje

Finalizujemy rozpoczęte wcześniej procesy adopcyjne. Osoby zainteresowane adopcją psów i kotów proszone są o zapoznanie się z publikacjami na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych gdzie staramy się zamieszczać na bieżąco fotografie i opisy zwierząt gotowych do adopcji. W razie pytań, nakłaniamy do kontaktu mailowego (biuro@schroniskopromyk.pl) oraz telefonicznego (58 522 37 80 w godzinach 8.00- 16.00) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Interwencje

Nadal realizujemy interwencje na terenie Miasta Gdańska w trybie całodobowym. Zgodnie z regulaminem zajmujemy się bezdomnymi psami i chorymi kotami.

Wolontariat

Wolontariusze, z którymi są podpisane umowy odwiedzają podopiecznych wymiennie. Wspólnie z kierownictwem schroniska zostały ustalone zasady działalności Wolontariatu w dniach 26.01.2022- 11.02.2022. W ograniczonym gronie i na określonych zasadach Wolontariusze nadal wspierają procesy socjalizacyjne, rehabilitację oraz w razie potrzeby prace porządkowe. 

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda