mobile
REKLAMA

Zmiany w autobusach miejskich w Gdyni

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zdecydował o wprowadzeniu działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie rozszerzania się koronawirusa w autobusach miejskich.

Informacja prasowa
Zmiany w autobusach miejskich w Gdyni

W ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie rozszerzania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, od dzisiaj w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej sukcesywnie wprowadza się następujące zasady:
 

  •        wyłączenie z użytku pierwszych drzwi;
  •          wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy – bez dostępu dla pasażerów,  przy czym strefa obejmuje przedni pomost w taki sposób, że pierwsze rzędy siedzeń są udostępniane pasażerom i jest możliwa sprzedaż biletów przez kierowcę;
  •          zawieszenie działania tzw. ciepłego guzika – wszystkie drzwi, poza pierwszymi (które w ogóle nie są otwierane), otwierają zdalnie kierowcy.


Utrzymana zostaje sprzedaż biletów w pojazdach.

Funkcjonowanie przystanków na żądanie pozostaje bez zmian – pasażerowie, którzy nie chcą używać przycisków STOP, mogą zgłaszać żądanie zatrzymania pojazdu ustnie.

Bez zmian pozostaje też obowiązek wykładania rampy przez kierowcę, w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przez pasażera.

Fot. ZKM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda