mobile
REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu na rondzie u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12.12) i z wtorku na środę (12/13.12) planowane jest układanie ostatnich  mas bitumicznych na rondzie u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Informacja prasowa
Zmiany w organizacji ruchu na rondzie u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Z uwagi na poprawiające się warunki pogodowe, prace zaplanowano na pierwsze od dłuższego czasu dni, gdy średnia temperatura będzie dodatnia. Dodatkowo wykonawca pozyskał na ten termin specjalne nagrzewalnice, które mają ułatwić proces wylewania asfaltu. Ułożenie mas umożliwi zakończenie inwestycji przed świętami Bożego Narodzenia.

W nocy z poniedziałku na wtorek w godz. 18.00 - 5.00 rano na budowanym rondzie zamknięte zostaną wloty w ul. Niepołomicką i Czerską. Ruch będzie odbywał się wahadłowo po zachodnim pasie ul. Starogardzkiej. Po ułożeniu mas, ok. 5.00 rano  dla ruchu zostanie udostępnione całe rondo, łącznie z wlotami w ul. Niepołomicką i Czerską.

W nocy z wtorku na środę ( godz. 18.00 – 5.00 rano) ponownie zostaną zamknięte wloty w ul. Niepołomicką i ul. Czerską, a ruch pojazdów będzie prowadzony wschodnim pasem ul. Starogardzkiej. Po zakończeniu układania nowej, ostatniej warstwy nawierzchni rondo zostanie otwarte.

Objazd

Objazd do ul. Niepołomickiej poprowadzony zostanie przez ul. Przemian, która będzie dwukierunkowa. Podczas wykonywanych wieczorem i w nocy prac, kierowcy powinni korzystać z dróg alternatywnych: Obwodnicy Trójmiasta, Południowej Obwodnicy Trójmiasta, ul. Świętokrzyskiej oraz Traktu Św. Wojciecha.  Sterowany ręcznie ruch wahadłowy dostosowywany będzie w zależności od natężenia ruchu tak, aby jak najsprawniej przepuszczać nadjeżdżające samochody.

Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z kolejnym etapem prac drogowych na rondzie u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej konieczne będzie wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych 175 i 289. Obowiązywać będą w godz. 18.00 – 05.00 w poniedziałek 11.12.2023 r., wtorek 12.12.2023 r. i w nocy z wtorku na środę 11/12.12.2023 r.  

Linia 175

W kierunku przystanku „Maćkowy” 01

Kursy z pętli Siedlce  od godz. 17:31 do końca dnia zostaną wykonane zmienioną (skróconą) trasą: od przystanku „Srebrna” 02 ulicami: Niepołomicką – Pastelową – Kolorową - Srebrną – Kampinoską. Powrót tą samą trasą. Na zmienionej trasie obowiązują wszystkie przystanki.

Linia 289

W kierunku przystanku „Maćkowy” 02

Autobusy odjeżdżające z „Dworca Głównego” od godz. 17:53 do końca dnia  pojadą skróconą trasą do przystanku „Topazowa” 02. Następnie wrócą trasą objazdową ulicami: Niepołomicką – Świętokrzyską – Małomiejską – Podmiejską – Traktem Św. Wojciecha – Okopową – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Wały Piastowskie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Przystanki nieobsługiwane: „Pastelowa” 01, 02, „Przemian” (n/ż) 01, 02, „Starogardzka” 01 i „Jagiełły” (n/ż) 01.

Do przystanku „Maćkowy” dojazd będzie możliwy jedynie linią 189.

Linia N2

W kierunku przystanku „Maćkowy” 01, od przystanku „Przemian”  (n/ż) 02 autobusy pojadą bezpośrednio do przystanku „Bartnicza”.

Przystanki nieobsługiwane: „Starogardzka” (n/ż) 01 i „Jagiełły” (n/ż) 01.

W kierunku Grudziądzkiej autobusy zamiast od przystanku „Maćkowy” 01 pojadą od przystanku „Bartnicza”.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej. Wykonawcą prac jest firma Strabag.

fot. UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda