mobile
REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach ul. Chwarznieńskiej

- W nocy z 23.06 na 24.06 rozpocznie się wprowadzenie kolejnego etapu zmian w organizacji ruchu związanych z rozbudową ul. Chwarznieńskiej – odcinek witomiński. Głównym elementem będzie wdrożenie przejezdności w obu kierunkach dla wszystkich pojazdów, na odcinku od ul. Widnej do ul. Promiennej – poinformował gdyński ratusz

Redakcja
Zmiany w organizacji ruchu w okolicach ul. Chwarznieńskiej

- Jesteśmy na etapie realizacji inwestycji, kiedy wprowadzamy w życie najbardziej oczekiwaną zmianę dla mieszkańców, przywracamy ruch dla wszystkich pojazdów na ulicy Chwarznieńskiej, na głównym odcinku trasy z Gdyni Zachód do i z centrum miasta – mówi Bartłomiej Austen, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Kierowcy będą poruszać się teraz po nowym fragmencie drogi, przede wszystkim nie korzystając już z dotychczasowego objazdu, co ułatwi i przyspieszy komunikację w tej części miasta – podsumowuje wiceprezydent.

Zakres zmian w organizacji ruchu:

Główną zmianą będzie wdrożenie ruchu w obu kierunkach dla wszystkich pojazdów w ciągu ul. Chwarznieńskiej, na odcinku od ul. Widnej do ul. Promiennej. Jednocześnie wraz z otwarciem jezdni ul. Chwarznieńskiej, pomiędzy ul. Hodowlaną i ul. Promienną, zamknięty zostanie tymczasowy ciąg, po który poruszali się dotychczas kierowcy, wykonany z płyt betonowych przy budynkach mieszkalnych Chwarznieńska 51-53.

Wprowadzone zostanie także zamknięcie ul. Hodowlanej na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Chwarznieńskiej. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Hodowlana, Wielkokacka i Stawna powraca stała organizacja ruchu obowiązująca z okresu sprzed rozpoczęcia prac na całej inwestycji, prosimy kierowców o zwrócenie uwagi na znaki i zmianę pierwszeństwa jazdy. Objazd w obu kierunkach poprowadzony został przez ul. Wielkokacką, W ciągu ulic Uczniowskiej i Nauczycielskiej obowiązywać będzie dalej aktualna organizacja czasowa.
 

Kolejną istotną zmianą jest nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Chwarznieńskiej, Rolniczej, Wielkokackiej i Małokackiej. Otwarta dla ruchu zostanie północno – zachodnia jezdnia ul. Rolniczej. Ze względu na wykonywane w tym miejscu prace, dostępne będą dwa pasy ruchu, ponadto zamknięciu ulegnie część skrzyżowania przyległa do jezdni ul. Małokackiej w kierunku Redłowa. Ruch dla tego kierunku zostanie poprowadzony na jezdni dla kierunku przeciwnego,
zamknięte zostanie przejście dla pieszych przez ul. Wielkokacką. W celu zachowania płynności przejścia pieszych, otwarte zostanie przejście dla pieszych przez ul. Małokacką.

Po przebudowie ul. Chwarznieńska pozostanie drogą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu, po jednym w każdym kierunku, od ul. Małokackiej do ul. Słonecznej. W przestrzeni pojawią się nowe zatoki autobusowe oraz sygnalizacja świetlna, a droga dla rowerów umiejscowiona zostanie poza pasem jezdni. Wzdłuż ul. Chwarznieńskiej zostaną wykonane chodniki, nowe oświetlenie oraz odwodnienie. Aktualnie stan zaawansowania prac to około 80 proc. wykonanych robót.
 

fot. ZDiZ Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda