mobile
REKLAMA

Znamy laureatów konkursu "Aktywni seniorzy"

W ramach Gdańskich Dni Seniora, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się coroczna „Gala Aktywności Senioralnych oraz koncert z cyklu Benefis Dojrzałości”. Wręczone zostały także nagrody laureatom X edycji konkursu „Aktywni Seniorzy”.

Informacja prasowa
Znamy laureatów konkursu "Aktywni seniorzy"

Celem konkursu, organizowanego przez Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu, jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów i seniorki, klubów senioralnych oraz miejsc przyjaznych seniorom. Konkurs ma promować działania i inicjatywy służące i sprzyjające poprawie jakości. Sylwetki aktywnych seniorów pokazują walory i dobrodziejstwa płynące z aktywnego celebrowania życia, oraz inspirują do podejmowania nowych form aktywności.

Docenieni zostali Ci najbardziej aktywni. W tegorocznym konkursie zostały wręczone nagrody w 4 kategoriach:

Aktywny Senior/SeniorkaNagrodę odebrała Zdzisława Ambroziak

Przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Gdańsku. Natomiast Wyróżnienie dostał Bogdan Radys

Harcmistrz, od 12 lat komendant Kręgu Seniorów Korzenie Chorągwi Gdańskiej ZHP. Organizator licznych spotkań i wydarzeń o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Grupa Seniorów / Klub Seniora – Nagrodę równorzędnie otrzymały:

Klub seniora Rajska Panorama, to przede wszystkim grupa osób pełnych pozytywnych emocji, zaangażowanych i wzajemnie się wspierających. Członkowie Klubu licznie i aktywnie uczestniczą w życiu miasta, biorąc udział w wielu inicjatywach.

Klub Senioryci, jest nie tylko miejscem spotkań towarzyskich i nawiązywania nowych przyjaźni, ale przede wszystkim baza, gdzie seniorzy znajdują wzajemne wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Oprócz spotkań towarzyskich, to również przestrzeń umożliwiająca nabywanie nowej wiedzy i kompetencji oraz dzielenia się posiadanymi umiejętnościami, realizowania pasji i hobby czy wydobywania niepoznanych wcześniej talentów.

Miejsce Przyjazne Seniorom – Nagrodę otrzymała Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

która od wielu lat prężnie współpracuje z różnymi lokalnymi podmiotami w obszarze podejmowania inicjatyw na rzecz osób starszych. Zarząd Rady Dzielnicy wykazuje się dużą otwartością i zrozumieniem potrzeb seniorów, jest przychylny i aktywnie uczestniczy w większości wydarzeń.

W tym roku w związku z objęciem przez Miasto Gdańsk tytułu Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022 utworzona została także dodatkowa, szczególna kategoria, ponieważ to gdańscy seniorzy i seniorki stanowią jedną z większych grup wolontariackich.

Senior Wolontariusz/Wolontariuszka

Nagroda równorzędna dla Mirosławy Majewskiej i Haliny Pstrągowskiej

Ich początki z wolontariatem sięgają 2014 r., kiedy to wraz z koleżankami z Klubu Seniora Motława działały podczas otwarcia Europejskiego Centrum Solidarności.Spotkać je można na większości akcji wolontariackich w Gdańsku

Senior obywatel

W trakcie wydarzenia wręczone zostały także nagrody dla laureatów gdańskiej edycji Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Jej inicjatorką jest Barbara Średniawa. Zostały wyłonione osoby, które zakwalifikowały się do dalszego etapu. We wręczeniu nagród udział wzięła Agnieszkę Kapała-Sokalską członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Lista laureatów:

 • I miejsce: Andrzej Matuszak

 • II miejsce: Bożena Andrzeja

 • III miejsce: Ewa Benke

 • IV miejsce ex aequo: Elżbieta Ambroziak i Jan Banachowski.


 

Uroczystość uświetni koncert z cyklu „Benefis Dojrzałości”, którego organizatorem było Miasto Gdańsk wraz z Fundacją Promedicine. Jest to wydarzenie artystyczne.

Laureaci VI Gdańskiego Konkursu Poetyckiego otrzymali niezwykłą nagrodę. W tym roku do wybranych w konkursie poetyckim utworów muzykę napisało ośmiu kompozytorów.

Wyróżnione utwory to:

 • „Metamorfozy”  autorstwa p. Barbary Mielnik-Panow

 • „Taka Miłość”  autorstwa p. Ewy Styber

 • „Jesienny Blues”  autorstwa p. Zenona  Bosiackiego

 • „Trzeciowieczni” autorstwa p.  Grażyny Fidrych-Witkowickiej

 • „A ja odejdę”  autorstwa p. Elżbiety Bojarska-Olejnik

 • „Jesień Życia”  autorstwa p. Jana Szymanika

 • „Plaże Miłości”  autorstwa p. Zbigniewa Wojciechowskiego

 • „Plaże Miłości”  autorstwa p. Stefanii Stankiewicz

 

Zdobywcy nagród i wyróżnień w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. fot. Jacek Klejment

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda