mobile
REKLAMA

Znamy laureatów konkursu „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać.”

Kolejnym elementem kampanii edukacyjno-społecznej pod hasłem: „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych” organizowanej przez OPEC, PGE Energię Ciepła oraz Gminę Miasta Gdyni jest konkurs fotograficzny, skierowany do dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół podstawowych.

informacja prasowa
TAGI
Znamy laureatów konkursu „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać.”

„Poprzez działania edukacyjne chcemy zwiększyć świadomość ekologiczną wśród młodych osób, bo to w ich rękach jest przyszłość naszej planety. Niska emisja coraz bardziej niepokoi mieszkańców polskich miast, ale gdynianie doskonale rozumieją, że korzystając częściej z transportu publicznego i przyłączając się do miejskiej sieci ciepłowniczej, mają bezpośredni wpływ na stan powietrza, którym oddychają.” – powiedziała Ewa Barszcz, dyrektor Departamentu Handlowego PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże.


Do konkursu fotograficznego zakwalifikowało się 15 prac, z których jury wybrało 3 w najlepszy sposób obrazujące walkę z niską emisją i ze zjawiskiem miejskiego smogu w Gdyni. „Cieszy nas zaangażowanie dzieci i młodzieży w temat walki ze smogiem. Do konkursu zakwalifikowaliśmy 15 prac. Wybór nie był łatwy. Fotografie były bardzo różnorodne i ciekawe. Najczęstszym przykładem walki z niską emisją i ze zjawiskiem smogu ukazanym w nadesłanych pracach, było korzystanie z alternatywnych źródeł transportu, takich jak: autobus, rower czy hulajnoga.” – mówi Hanna Górecka-Banasik, kierownik Samodzielnego Referatu ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni.

„Cieszymy się, że świadomość ekologiczna w naszym społeczeństwie,  a zwłaszcza wśród młodego pokolenia systematycznie rośnie”. – dodaje Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. „Boimy się skutków smogu. Zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza nie są już traktowane jako wymysł ekologów, ale jako realna groźba dla zdrowia mieszkańców polskich miast. Mamy nadzieję, że nasza kampania edukacyjna i zrealizowany w jej ramach konkurs jeszcze bardziej uświadomią, jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko”.


Finał konkursu


14 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Komisja oceniała prace pod kątem zgodności z tematem, kreatywności i pomysłowości oraz wartości edukacyjnej przekazu. Wytypowano 3 zwycięskie prace, których autorzy wygrali dla swoich szkół i placówek bony na materiały plastyczne.


- I miejsce – bon o wartości 1500 zł
Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdyni, praca Mateusza Grzegorowskiego, klasa 7
- II miejsce – bon o wartości 1000 zł
Gimnazjum nr 24 w Gdyni, praca Magdaleny Czyżewskiej, klasa 3
- III miejsce – bon o wartości 500 zł
Placówka Wsparcia Dziennego SPOT Klub Kreatywni, praca Kacpra Buszman, grupa średnia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda