mobile

Zwłoki w parku krajobrazowym to podejrzany o zabójstwo syna żołnierz

Na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego znaleziono ciało mężczyzny. Według rzecznika prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, jest to Grzegorz Borys, 44-letni żołnierz Marynarki Wojennej, który od 18 dni był poszukiwany przez policję

Jakub Bielawski
Zwłoki w parku krajobrazowym to podejrzany o zabójstwo syna żołnierz

Policja wpadła na trop

W czwartek wieczorem Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z dowódcami operacji oraz z Komendantem Żandarmerii Wojskowej podjęli decyzję o zawężeniu terenu poszukiwań do obszaru o powierzchni 2 hektarów. Wyznaczony obszar obejmował okolice zbiornika wodnego Lepusz, znajdującego się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zakładano, że poszukiwany Grzegorz Borys mógł znajdować się w tym miejscu.

Ta decyzja wynikała z konkretnej informacji i ze śladów, które policja i żandarmeria zdobyły oraz zabezpieczyły podczas dotychczasowych działań. Teren został ogrodzony i zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Przeszukiwanie obszaru prowadzono z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu, płetwonurków oraz psów tropiących ludzkie zapachy.

W wodzie znaleziono ciało

W poniedziałek o godzinie 10:30 saperzy z 43. Batalionu Saperów z Rozewia ujawnili ciało mężczyzny pod jedną z unoszących się wysp. Na miejscu znalezienia zwłok pracował prokurator wojskowy, biegły medycyny sądowej oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok na decyzję prokuratora.

- Podczas przeszukiwania przez policjantów obszaru 2h, ujawniono zwłoki mężczyzny. W tej chwili na miejscu pracują prokurator, policjanci oraz żandarmeria wojskowa. Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny zostaną zabezpieczone do badań sekcyjnych. To miejsce, które decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku oraz komendanta żandarmerii wojskowej wyznaczono na obszar poszukiwań, ponieważ wszystkie tropy, wszystkie zabezpieczone ślady wskazywały, że tam może przebywać poszukiwany przez nas mężczyzna – poinformowała Karina Kamińska, rzecznik KWP Gdańsk.

Jak ogłosiła Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku podczas konferencji prasowej, zwłoki znalezione na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego należą do poszukiwanego Grzegorza Borysa. Przyczynę śmierci mężczyzny poznamy po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Sprawa zabójstwa dziecka wstrząsnęła opinią publiczną. Borys miał zabić syna, gdy ten spał, a następnie uciec z miejsca zbrodni. Policja prowadziła intensywne poszukiwania, ale bezskutecznie. Teraz śledztwo będzie musiało wyjaśnić z jakiej przyczyny zmarł poszukiwany.

fot.Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda