mobile

10. Sztafeta Nadziei - Ty też możesz pobiec i wspomóc Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Wyjątkowa sztafeta odbędzie się w najbliższa sobotę w Galerii Bałtyckiej. Każdy pokonany biegiem lub na rowerze stacjonarnym kilometr to 1 złotówka przekazana przez sponsorów na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a pomóc może każdy.

informacja prasowa/Pomorskie Hospijum dla Dzieci
TAGI
10. Sztafeta Nadziei - Ty też możesz pobiec i wspomóc Pomorskie Hospicjum dla Dzieci


Tegoroczna Sztafeta Nadziei wystartuje w sobotę o godzinie 15 na poziomie -1 w Galerii Bałtyckiej. Przez 24 godziny uczestnicy będą pokonywać kolejne kilometry jeżdżąc na rowerze stacjonarnym i biegnąc na bieżni.

- Zależy nam na pokonaniu jak największej liczby kilometrów, ponieważ za każdy z nich sponsorzy przekażą złotówkę na działalność hospicjum - mówi Monika Bojarczuk z Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, koordynator Sztafety Nadziei. - A nasze potrzeby są ogromne. W tej chwili mamy pod opieką 43 śmiertelnie chore dzieci, a kontrakt z NFZ gwarantuje nam zwrot części kosztów za opiekę nad 24 podopiecznymi. Środki potrzebne na codzienną działalność musimy więc zdobywać w inny sposób.


Jednym z tych sposobów jest właśnie Sztafeta Nadziei, która w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty. - Będziemy pokonywać kolejne kilometry, by w symboliczny sposób pokazać wysiłek, ból i cierpienie, jakie każdego dnia towarzyszą nam w opiece nad naszymi podopiecznymi i ich rodzinami - mówi Monika Bojarczuk. - Jesteśmy do ich dyspozycji 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, a nasze pielęgniarki są w stanie pokonać nawet 300-400 kilometrów dziennie, by dotrzeć do naszych pacjentów.


W Sztafecie Nadziei może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat i do piątku do końca dnia zarejestruje się na stronie www.elektronicznezapisy.pl (bezpośredni link do zapisów: http://bit.ly/SZTAFETANADZIEI2019 Działalność hospicjum można wspomóc także wrzucając datki do puszek wolontariuszy, którzy będą obecni w sobotę i niedzielę w Galerii Bałtyckiej oraz przekazując na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci 1% podatku.

Sztafeta Nadziei, Galeria Bałtycka, poziom -1. Start w sobotę (13 kwietnia) o godz. 15. Meta w niedzielę (14 kwietnia) o godzinie 15.

Bezpośredni link do zapisów:

https://elektronicznezapisy.pl/event/3587/strona.html?fbclid=IwAR107HLzDtnwereIC7HgvxjRhTArcaRYkGIz0ZemYzBngOfBftTtUZUK25g

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda