AP Orlen Gdańsk przegrał ze Śląskiem Wrocław. Szaleńcza pogoń bez sukcesu

Piłkarki AP Orlen Gdańsk w sobotę, 20 sierpnia, w drugiej kolejce ekstraligi kobiet podejmowały Śląsk Wrocław. Gospodynie po niespełna dwóch kwadransach przegrywały 0:2. Szaleńcza pogoń w drugiej połowie przyniosła gdańszczankom tylko gola kontaktowego zdobytego przez Klaudię Słowińską. Było to drugie spotkanie gdańszczanek w sezonie 2022/2023 i druga porażka.

Informacja prasowa

Zmiana nazwy klubu AP

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 w grającemu w ekstralidze kobiet zespołowi z Gdańska nastąpiła duża zmiana. W związku z włączeniem Grupy Lotos, firmy, która była sponsorem tytularnym klubu, do PKN Orlen, nastąpiła zmiana nazwy. W sezonie 2022/2023 drużyna gra jako AP Orlen Gdańsk.

Gdańszczanki tegoroczne rozgrywki zainaugurowały 13 sierpnia wyjazdowym spotkaniem z mistrzem Polski TME SMS Łódź, który przegrały 0:2.

W Gdańsku piłkarki AP Orlen zagrały w sobotę, 20 sierpnia. Upalne powietrze dawało się we znaki nie tylko piłkarkom będącym na boisku, ale również kibicom obecnym na trybunach stadionu GOS przy al. Grunwaldzkiej 244.

Dwa gole rywalek

Już w 4. minucie na listę strzelczyń mogła wpisać się Nadia Chaika, ale jej strzał obroniła Anna Bocian. Mimo początkowego naporu przez gospodynie, to rywalki wyszły na prowadzenie. W 12. minucie Aleksandra Dudziak wykorzystała zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową zdobyła gola. W 29. minucie piłka trafiła pod nogi Katarzyny Białoszewskiej, która strzałem w lewy róg nie dała szans Jessice Ludwiczak. Było 0:2.

Jedna bramka, druga prawie

W drugiej połowie podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego rzuciły się do odrabiania strat. W 79. minucie niefrasobliwe zagranie do w linii obrony Śląska wykorzystała Klaudia Słowińska, która w sytuacji „sam na sam” nie dała szans wrocławskiej bramkarce.

Bliska wyrównania była w 85. minucie Klaudia Dymińska, której potężny strzał minął słupek po zewnętrznej stronie.

Pożegnanie Anety Plotzkiej

Przed meczem AP Orlen ze Śląskiem miała miejsce również uroczystość pożegnania Anety Plotzkiej, która podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej. 26-letnia piłkarka została uhonorowana przez zarząd gdańskiego klubu pamiątkową koszulką.

Plotzka nie rozstaje się jednak z AP Orlen. W dalszym ciągu będzie trenerką w drużynie U-13.

- Dużo czasu spędziłam w gdańskiej drużynie, a z niektórymi dziewczynami grałam już dobrych parę lat. Na pewno będę wspierać dziewczyny na wszystkich meczach i im kibicować. Myślę, że zostanę przy drużynie bardzo długo - mówiła przed sobotnim meczem Aneta Plotzka.

Kolejny mecz ekstraligi gdańszczanki zagrają na wyjeździe z Medykiem Konin, który na razie ma również dwie porażki na koncie. Mecz odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, w samo południe.