AP Orlen Gdańsk z kolejnym punktem

Piłkarki AP Orlen Gdańsk na mecz drugiej kolejki Ekstraligi Kobiet udały się do Szczecina, aby zmierzyć się tam z miejscową Pogonią. Po ciekawym widowisku zawodniczki z Pomorza zremisowały z rywalkami 1:1.

Marcin Kalicki

Mecz na stadionie przy ul. Karłowicza 28 mógł się podobać kibicom. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły przyjezdne. W trzynastej minucie Weronika Tarnawska pięknym strzałem zza pola karnego pokonała Annę Palińską. Osiem minut później gospodynie wyrównały. Gola na 1:1 z rzutu karnego zdobyła Emilia Zdunek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie trener Tomasz Borkowski przeprowadził kilka zmian chcąc zgarnąć całą pulę. Pomimo stworzonych sytuacji przez obydwie drużyny żadna z nich nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. Remisując w Szczecinie gdańszczanki zdobyły drugi punkt w tym sezonie.

Mecz był bardzo wyrównany. Dużo walki, szybkiej gry oraz sytuacji podbramkowych. Wiedzieliśmy, że Pogoń Szczecin jest bardzo dobrą drużyną, z którą walka będzie do samego końca. Jest lekki niedosyt, ale szanujemy punkt z tak mocnym przeciwnikiem. Na kolejny mecz z Medykiem na pewno wyjdziemy w pełni zmotywowane i zaangażowane. Po dwóch ostatnich remisach i niedosycie, chcemy w końcu zgarnąć komplet punktów – mówi Weronika Tarnawska.

Pogoń Szczecin – AP Orlen Gdańsk 1:1 (1:1)

Bramki: Emilia Zdunek (21-k) – Weronika Tarnawska (13)

Czerwona kartka: Natalia Oleszkiewicz

Żółte kartki: Natalia Oleszkiewicz, Kinga Bużan, Karolina Łaniewska

Składy:

Pogoń: Anna Palińska, Julia Brzozowska, Kinga Bużan, Joylen Crim (70 – Aleksandra Kuśmierczyk), Alicja Dyguś, Agnieszka Garbowska (60 – Kornelia Okoniewska), Karolina Łaniewska (89 – Noemi Zienterska), Natalia Oleszkiewicz, Zuzanna Radochońska, Heather Ann Seybert (60 – Marianna Litwiniec), Emilia Zdunek.

AP Orlen: Marta Michlewicz, Klaudia Dymińska (79 – Oliwia Gadawska), Katarzyna Gozdek (60 – Julia Formela), Tatiana Kristina Hawkins Dabney (60 – Victoria Osowska), Clarissa Kirsch-Downs (88 – Ewelina Piórkowska), Angelika Kołodziejek (60 – Zofia Okoń), Olga Massombo, Kimberly Sanford, Jolanta Siwińska, Weronika Tarnawska, Gabriela Zimecka.

Gdańszczanki po dwóch kolejkach Ekstraligi Kobiet z dwoma punktami zajmują ósme miejsce. Liderem rozgrywek jest GKS GieKSa Katowice S.A. A już w najbliższy weekend kolejne emocje w Gdańsku. W sobotę, 2 września piłkarki AP Orlen zmierzą się z Medykiem PoloMarket Konin. Początek spotkania o godz. 17:00.