mobile

Bursztynowy Festiwal Biegowy na Wyspie Sobieszewskiej. Zgłoś się dziś do północy

Bursztynowy Festiwal Biegowy, który 16-17 października (sobota - niedziela) odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej to impreza dla doświadczonych biegaczy, amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku i kondycji, każdy może spróbować swoich sił. Zapisy trwają do północy 12 października (wtorek). Są jeszcze ostatnie miejsca. Dla mieszkańców Wyspy udział bezpłatny.

Informacja prasowa
Bursztynowy Festiwal Biegowy na Wyspie Sobieszewskiej. Zgłoś się dziś do północy

- Bursztynowy Festiwal Biegowy organizujemy na przepięknej, malowniczej i tajemniczej Wyspie Sobieszewskiej. Trasy poprowadzone są na plaży i w nadmorskim lesie. Będzie więc trochę po piasku i trochę po lesie. Przeważnie płasko, choć mała górka też się pojawi. Na mecie na każdego czekają wyjątkowe medale z prawdziwego bursztynu - mówi Paweł Fąferek, organizator wydarzenia z Fundacji Family Challenge.

Trasy festiwalu podzielone są następujące na kategorie:

  • 3 biegi główne (5 km, 10 km, 20 km),
  • spacer Nordic Walking (5 km),
  • biegi dla dzieci (w 4 kategoriach wiekowych),
  • bieg strażaka.

Rejestracja odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej Festiwalu

Opłaty startowe w zależności od biegu wynoszą od 15 do 70 złotych. Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, udział jest bezpłatny. (Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy wysłać maila z informacją o zameldowaniu na Wyspie na adres biuro@bursztynowyfestiwalbiegowy.pl).

Wszystkie biegi odbędą się w niedzielę, 17 października, dzień wcześniej, w sobotę 16 października o godz. 17.00, organizatorzy zapraszają na plenerowy wieczór filmowy. Będzie to pokaz filmów z imprez sportowych).

Bursztynowe święto biegania na organizuje Fundacja Family Challenge, która realizowała już taki imprezy jak Rowerowa Wyspa i Kajakowa Przygoda na Wyspie Sobieszewskiej. 
 

Na miłośników rozrywki czekają również inne bursztynowe upominki

Uczestnicy, którzy w poszczególnych kategorii biegowych osiągną trzy najlepsze wyniki, otrzymają od organizatorów bursztynowe upominki. Poza torbami, koszulkami, kubkami i katalogiem największą gratką będą bilety umożliwiające nieodpłatną wizytę dla dwóch osób w nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Wejściówki wydawane przez Muzeum Gdańska ważne są do końca 2021 roku. Kilkanaście zestawów będą mogli wygrać również pozostali uczestnicy w konkursach podczas piątkowego wieczornego pokazu filmowego.

Fot. Fundacja Family Challenge

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda