mobile
REKLAMA

Cappella Gedanensis zaprasza na jubileuszowy koncert

W środę, 9 marca odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie. W sali koncertowej Cappelli Gedanensis odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 75. urodzin Maestro Konstantego Andrzeja Kulki. Wstęp po wcześniejszej rezerwacji jest bezpłatny.

Informacja prasowa
TAGI Koncert
Cappella Gedanensis zaprasza na jubileuszowy koncert

W obliczu wojny i ogromnej tragedii, z jaką spotyka się Naród Ukraiński, Cappella Gedanensis wyraża ogromną chęć wsparcia naszych sąsiadów. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy Ukrainie. Wsparcie finansowe można kierować także przez stronę Gdańsk Pomaga Ukrainie. W programie koncertu znajdzie się również utwór kompozytora ukraińskiego: К. Стеценко „Romanza”

Wykonawcy:

 • Jerzy Maksymiuk, dyrygent,
 • Konstanty Andrzej Kulka, skrzypce.

Rafał Kłoczko – od września 2021 r. dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej im. T. Bairda. Dyrygent, kompozytor, aranżer; kształcił w Gdańsku, Krakowie i Wiedniu. Był laureatem prestiżowych programów Instytutu Muzyki i Tańca, jak dyrygent-rezydent i kompozytor-rezydent. Stworzył przeszło sto pieśni, dwie msze, trzy koncerty instrumentalne, kilka kantat i dziesiątki miniatur instrumentalnych, które wykonywane były w niemalże wszystkich ważnych ośrodkach Polski. Regularnie współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową, La Monnaie w Brukseli i zespołem Cappella Gedanensis.

Konstanty Andrzej Kulka - Od roku 1967 do chwili obecnej Konstanty Andrzej Kulka wykonał ponad 1500 koncertów symfonicznych i recitali na całym świecie. Grał z takimi orkiestrami jak np. Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony Orchestra, Minnesota Orchestra, London Symphony Orchestr. Występował na festiwalach muzycznych w Lucernie, Bordeaux, Berlinie, Brighton, Pradze, Barcelonie, Flandrii, Warszawie i in. W roku 1970 brał udział w wielkim festiwalu muzycznym poświęconym Ludwigowi van Beethovenowi w jego 200. rocznicę urodzin. Otrzymał wiele wyróżnień, m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi w promowaniu kultury polskiej za granicą, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, wiele tytułów honorowych oraz odznaczeń okolicznościowych. Od 1994 roku jest profesorem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet), a od roku 2012 Konsultantem Artystycznym Cappelli Gedanensis, z którą wykonał kilkadziesiąt koncertów.

W programie:

 • M. Skoryk – Melodia (utwór ukraiński, symbol naszej solidarności z Ukrainą)

 • A. Vivaldi – Cztery Pory Roku – Wiosna

 • H. Wieniawski – Legenda

 • H. Wieniawski – Kujawiak

 • H. Wieniawski – Obertas

 • S. Moniuszko – Hrabina – Polonez

 • H. Wieniawski – Polonez D-dur

 • K. Lipiński – Polonez e-moll op. 9

 • K. Lipiński – Rondo alla polacca op. 13

Koncert odbędzie się w środę, 9 marca o godz. 18:00 w sali koncertowej Cappelli Gedanensis w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Menonitów 2a w Gdańsku.

Rezerwacja miejsc pod adresem cappella@gedanensis.pl.

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda