mobile

Druga porażka „Żółto-Czarnych” w przedsezonowych sparingach

Koszykarze Trefla Sopot rozegrali dwa sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu. W Hali 100-lecia „Żółto-Czarni” ulegli najpierw beniaminkowi Orlen Basket Ligi – Dzikom Warszawa, a następnie przegrali z Anwilem Włocławek.

Marcin Kalicki

Mecz ze stołeczną drużyną był wyrównany, choć wynik czasem falował, a punkty seriami zdobywali raz jedni raz drudzy. Po dwudziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 40:39. Równie zacięta była rywalizacja zespołów w trzeciej i czwartej kwarcie. Choć to warszawianie prowadzili przez większość czasu gry to podopieczni trenera Żana Tabaka byli bardzo blisko wyrównania. Dwadzieścia jeden strat Trefla w całym meczu i skuteczność z gry na poziomie 38,9% nie mogły jednak przynieść zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką sopocian 74:80.

Dużo słabiej wypadł drugi sprawdzian Trefla. W czwartek, ponownie w Hali 100-lecia koszykarze z Pomorza zmierzyli się z mocnym Anwilem Włocławek. W meczu szybko prowadzenie objęli goście i z minuty na minutę stale je powiększali. Wystarczy wspomnieć, że pierwszą kwartę Anwil wygrał 22:13, a drugą 19:13. Choć w drugiej połowie gra Trefla wyglądała dużo lepiej to mając taką przewagę doświadczeni zawodnicy z Włocławka kontrolowali wynik spotkania. Mecz zakończył się przegraną gospodarzy 60:71.

Nowy sezon Orlen Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot rozpoczną w niedzielę, 24 września. W pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z…Anwilem Włocławek. Cztery dni wcześniej w Sosnowcu podopieczni Żana Tabaka zagrają z Kingiem Szczecin w meczu o Superpuchar Polski.