mobile
REKLAMA

Duże zmiany w Treflu Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk w sezonie 2022/2023 wystąpią w mocno zmienionym składzie pod wodzą nowego szkoleniowca. Czy mają szansę włączyć się do walki o medale Mistrzostw Polski?

Marcin Kalicki
Duże zmiany w Treflu Gdańsk

W mijającym sezonie zawodnicy Michała Winiarskiego zajęli siódme miejsce. Czy tym razem uda się wywalczyć wyższą pozycję? Na tą chwilę ciężko powiedzieć. Z zespołem „Gdańskich Lwów” pożegnało się dziesięciu zawodników: Bartłomiej Lipiński (odszedł do AZS-u Olsztyn), Patryk Łaba (Warta Zawiercie), Pablo Crer (Paris Volley – Francja), Moritz Reichert (Tourcoing Volley – Francja), Bartłomiej Mordyl (Resovia Rzeszów), Łukasz Kozub (Stade Poitevin Volley – Francja), Mateusz Mika (Türşad Spor Kulübü – Turcja), Dmytro Paszycki (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Maciej Olenderek (MKS Będzin) oraz Kewin Sasak (CEZ Karlovarsko – Czechy).

Michał Winiarski nie będzie już prowadził zespołu Trefla. Popularny „Winiar” w nadchodzącym sezonie zasiądzie na ławce trenerskiej Warty Zawiercie, zaś szkoleniowcem gdańszczan będzie 47-letni Chorwat Igor Juricić, który przeniósł się na Pomorze z rosyjskiego Kuzbass Kemerowo. – – Doskonale wiem, co znaczy siatkówka w Polsce, jak silna i interesująca jest polska liga. Moim celem i ambicją jako trenera było, by stać się częścią PlusLigi i tak się teraz dzieje – mówi Igor Juricić. – Śledziłem polskie rozgrywki, wiem, jak grał Trefl Gdańsk, wiele słyszałem o klubie. Gdy pojawiła się taka możliwość, by objąć zespół, była to jedyna słuszna decyzja. W ostatnim sezonie pracowałem w Kemerowie. Myślę, że między rosyjską i polską siatkówką jest wiele różnic – chociażby w rozumieniu, czy czytaniu gry. Polskie drużyny grają bardzo inteligentną siatkówkę, z wieloma zagraniami taktycznymi. To w połączeniu z polskimi kibicami tworzy wspaniałe miejsce do pracy dla trenera – dodaje nowy szkoleniowiec Trefla Gdańsk. 

W zespole z Gdańska zostało pięciu zawodników reprezentujących drużynę w poprzednim sezonie: Karol Urbanowicz, Mariusz Wlazły, Lukas Kampa, Jordan Zaleszczyk i Dawid Pruszkowski. Skład na sezon 2022/2023 uzupełniają: Bartłomiej Bołądź (ostatnio Ślepsk Suwałki), Luke Perry (Tours VB – Francja), Jan Martinez Franchi (Greenyard Maaseik – Belgia), Kamil Droszyński (Lindemans Aalst – Belgia), Janusz Gałązka (Projekt Warszawa), Patryk Niemiec (Warta Zawiercie), Mikołaj Sawicki (Skra Bełchatów), Piotr Orczyk (Warta Zawiercie), Jakub Czerwiński (Mickiewicz Kluczbork) i Aliaksei Nasewicz (Trefl II Gdańsk).

Pierwsza kolejka nowego sezonu PlusLigi rozegrana zostanie 1 października. Gdańszczanie zmierzą się w niej we własnej hali z drużyną Barkom Lwów.

Marcin Kalicki 

fot.pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda