mobile
REKLAMA

Gdynia z wyróżnieniem Pro Familia

Gdynia finalistą konkursu „Samorząd Pro Familia 2021”. Nasze miasto otrzymało również wyróżnienie minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 13 maja w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Gdynię reprezentował i nagrody odebrał Marek Łucyk, wiceprezydent ds. rozwoju.

Informacja prasowa
TAGI
Gdynia z wyróżnieniem Pro Familia

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Samorząd Pro Familia 2021”, który zorganizowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Samorządy są w nim nagradzane za prorodzinne działania i inspiracje do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny.

W tym roku nasze miasto znalazło się wśród finalistów w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. Finałową trójkę uzupełniły: Szczecin i Katowice. Tytuł „Pro Familia ’21” trafił do Katowic.

Gdynia otrzymała także wyróżnienie minister rodziny i polityki społecznej. Dyplomy z rąk premiera Mateusza Morawieckiego i minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg odebrał wiceprezydent Marek Łucyk.
 

 – Miałem dziś ogromną przyjemność wziąć udział w gali wręczenia nagród w konkursie „Samorząd Pro Familia 2021”. To dla nas zaszczyt, że znaleźliśmy się wśród trzech polskich miast walczących o nagrodę główną, razem ze Szczecinem i Katowicami, którym serdecznie gratuluję! Z rąk premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister Marleny Maląg odebrałem też specjalne wyróżnienie dla Gdyni: za nieszablonowe działania w zakresie polityki prorodzinnej, które w istotny sposób przyczyniają się do poprawy komfortu życia rodzin oraz rozwoju społeczności lokalnej – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Fot. gdynia.pl 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda