mobile
REKLAMA

Gdyńscy policjanci najlepsi w województwie!

Policjanci z Gdyni nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale posiadają także odpowiednie kwalifikacje, by skutecznie ratować ludzkie życie. Swoje umiejętności potwierdzili podczas wygranych wojewódzkich eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Teraz wystąpią w krajowym finale, jako reprezentanci Pomorza. 

Gdynia.pl/Paweł Jałoszewski/(fot. KPP Gdynia
TAGI
Gdyńscy policjanci najlepsi w województwie!

Bracia st. sierż. Krzysztof Sowiński i sierż. Kamil Sowiński na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Gdyni i Komisariacie Policji w Gdyni Karwinach. Są także członkami Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W najbliższym czasie przyjdzie im jednak reprezentować nie tylko lokalne miejsca pracy, ale także swoich kolegów z całego Pomorza. Policjanci zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich VII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

- Zarówno starszy sierżant Krzysztof Sowiński, jak i sierżant Kamil Sowiński pracują bezpośrednio na ulicach Gdyni. Pomimo młodego stażu służby (odpowiednio – 3 i 5 lat), do swojego zawodu podchodzą bardzo profesjonalnie i z pasją. Obaj ukończyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Jesteśmy dumni z faktu, że swoje umiejętności i doświadczenia związane z ratowaniem ludzkiego życia wykorzystują w praktyce, podczas codziennej pracy – mówi kom. Krzysztof Kuśmierczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Eliminacje do finałów ogólnopolskich zawodów odbyły się w Gdańsku. W zmaganiach rywalizowało 15 drużyn, w skład których wchodzili przedstawiciele komend powiatowych i miejskich. Policjanci z Gdyni uzyskali najwyższą punktację w teście wiedzy i symulacji praktycznej działań ratowniczych, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium.

- Podczas eliminacji zmierzyliśmy się z 30 pytaniami testowymi, dotyczącymi wiedzy teoretycznej. Po ich rozwiązaniu, rozpoczęła się bardziej „widowiskowa” część praktyczna konkursu, czyli tzw. scenki. W tym roku każda z drużyn zmierzyła się z jedną przygotowaną inscenizacją. Dotyczyła ona mężczyzny, który stracił przytomność i przestał oddychać – opowiada st. sierż. Krzysztof Sowiński - Na szczęście, zarówno w etapie teoretycznym, jak i praktycznym, udało nam się uzyskać bardzo dobre rezultaty, zbliżone maksymalnej możliwej puli. – dodaje.

W kolejnym etapie bracia Sowińscy będą reprezentować Gdynię i pomorskich policjantów w krajowym finale zawodów, który odbędą się 30 i 31 maja w szkole policyjnej w Słupsku.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda