mobile

Gedania 1922 Gdańsk zadebiutuje na Polsat Plus Arenie

Wspaniałe wieści dla fanów piłki nożnej. W sobotę, 17 czerwca najstarszy klub piłkarski w Gdańsku, Gedania 1922 rozegra swój finałowy mecz przeciwko Olimpii Grudziądz na jednym z największych i najbardziej nowoczesnych stadionów w Polsce. Ruszyła zbiórka środków na organizację meczu

Informacja prasowa
Gedania 1922 Gdańsk zadebiutuje na Polsat Plus Arenie

- Cieszymy się, że do licznych wydarzeń zaplanowanych na ten rok dołącza mecz zespołu z tak bogatą historią. Polsat Plus Arena Gdańsk jest obiektem dostępnym dla różnych aktywności. Mam nadzieje, że tak jak planują organizatorzy, na trybunach zasiądzie 5 tyś kibiców - mówi Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.

Klub z ponad stuletnią historią, który od lat zdobywa serca fanów i cieszy się ogromnym poparciem teraz ma okazję zadebiutować na wielkiej scenie Polsat Plus Arena Gdańsk i to w ostatnim meczu III ligi, grupy 2.

- Nasz pierwszy zespół spisał się w tym sezonie na medal. To najlepszy czas w nowej historii klubu Gedania 1922 Gdańsk. Chcemy się odwdzięczyć naszym piłkarzom i pozwolić im zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce. To również ukłon wobec kibiców, którzy wspierali zespół. Chcemy również, by cała nasza akademia, czyli ponad 800 dzieci, mogła wspólnie zasiąść na trybunach. Ten dzień ma być świętem najstarszego klubu piłkarskiego w Gdańsku - mówi Krzysztof Sznura, wiceprezes klubu.

Zaplanowany na 17 czerwca mecz będzie nie tylko wyjątkowym wydarzeniem dla klubu, ale także dla miasta. Będzie podziękowaniem dla piłkarzy, ale również hucznym zakończeniem udanego sezonu dla wszystkich kibiców klubu.

- Organizacja takiego spotkania wraz z towarzyszącymi atrakcjami to spore wyzwanie logistyczne oraz finansowe dlatego dzięki przychylności Fundacji Gdańskiej, klub rozpoczyna zbiórkę pieniędzy, aby uzyskać wsparcie od społeczności, lokalnych przedsiębiorstw i miłośników piłki nożnej - dodaje Krzysztof Sznura.

Szczegóły dostępne będą na oficjalnych kanałach społecznościowych oraz stronie internetowej klubu, gdzie na bieżąco będą udostępniane najnowsze informacji.

fot.UMGda

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda