mobile
REKLAMA

Honorowa Wspinaczka sopockich strażaków

W niedzielę, 11 września 2022 r., sopoccy strażacy dołączą do akcji „Honorowa Wspinaczka 11 września" zorganizowanej przez Fundację cfbt.pl. Honorowa Wspinaczka to rodzaj hołdu i upamiętnienia kilkuset strażaków, którzy zginęli podczas akcji prowadzonej po zamachach na World Trade Center w 2001 roku. W Sopocie strażacy do wspinaczki wykorzystają schody dawnej latarni morskiej przy placu Zdrojowym. Początek o godzinie 10.00. W weekend strażacy pojawią się również na piknikach Budżetu Obywatelskiego.

Informacja prasowa
Honorowa Wspinaczka sopockich strażaków

Fot. Komenda Miejska PSP Sopot

W dniu rocznicy tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku strażacy w wielu miejscach w kraju dobrowolnie zgłaszają się, by wziąć udział w akcji „Honorowa Wspinaczka 11 września". W Sopocie strażacy wspinać się po schodach zabytkowej latarni morskiej przy placu Zdrojowym. Wspinaczka wystartuje o godzinie 10.00. W ramach akcji będą wspinać się po schodach w ubraniach specjalnych i z butlami aparatów powietrznych na plecach (bez założonych masek do aparatu powietrznego). Przedsięwzięcie nie ma charakteru rywalizacji. Celem akcji jest upamiętnienie tragicznych wydarzeń, w których jednocześnie zginęła największa liczba strażaków w dziejach ludzkości. Pamiętnego 11 września w zamachach na wieże World Trade Center zginęło jednocześnie 343 strażaków, w tym trzech pochodzenia polskiegoWspinaczka upamiętnia również wszystkich strażaków, którzy zginęli niosąc pomoc innym ludziom.

Szczególny honor strażacy chcą też oddać koleżankom i kolegom - strażakom formacji zawodowych i ochotniczych, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej. Zginęli służąc ojczyźnie i bliźnim, niosąc pomoc i do końca wypełniając rotę ślubowania. Wielu uczestników akcji w której wezmą udział sopoccy strażacy chce również oddać hołd bohaterskim kolegom z Ukrainy, którzy zginęli z rąk rosyjskiego agresora w tym roku.

Organizatorem „Honorowej Wspinaczki” jest Fundacja Fundacja cfbt.pl powstała w roku 2021. na bazie blisko dziesięcioletniej nieformalnej działalności grupy strażaków. Przez lata swojej działalności grupa instruktorów przeszkoliła tysiące strażaków, wpłynęła na poprawę standardów jakości i bezpieczeństwa w szkoleniu i stała się gronem opiniotwórczym. Aktywność cfbt.pl na wielu polach jest dziś doskonale znana strażakom w całym kraju i poza granicami.

W weekend 10-11 września strażacy z Sopotu wezmą także udział w piknikach Budżetu Obywatelskiego, gdzie będą promować i zachęcać do głosowania na projekty własne i zgłoszone przez Sopockie WOPR.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda