IX Maraton Sierpniowy na rolkach im. Lecha Wałęsy

Największa impreza rolkarska w Polsce.

To już kolejny maraton na rolkach, który odbył się w okolicach MTG AmberExpo w Gdańsku Letnicy. O godz. 14:30 zawody zostały uroczyście otwarte, następnie o 15:00 start na dystansie fitness i 16:15 start główny na trasach półmaratonu i maratonu. W zawodach wystartowało 250 zawodników (w tym zawodnicy z innych krajów).

Tytuł mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach zdobył Bartosz Chojnacki (Media Creation – Mapei), natomiast wśród kobiet najszybsza w maratonie była Aleksandra Goss (UKZ Zryw / Zico Racing Team). Na trasie półmaratonu zwyciężyli Piotr Pukszarski (UKZ Zryw Słomczyn / GKS Stocznio) i Kinga Zielińska (Gdańsk). W kategorii fitness (10 km) najszybciej na mecie był Sławomir Chmura (UKS SPARTA Grodzisk Mazowiecki) i wśród kobiet Zofia Koftasińska (UKS ZWOLEŃ TEAM).