mobile
REKLAMA

Japończyk z włoskim paszportem dołączył do Arki

Od nowego sezonu zawodnikiem Arki Gdynia będzie Hide Vitalucci. Japończyk z włoskim paszportem podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2027 roku.

Marcin Kalicki
Japończyk z włoskim paszportem dołączył do Arki

Vitalucci urodził się 5 marca 2002 roku. Ofensywny pomocnik przygodę z piłką rozpoczął w juniorskiej drużynie Nagoya Grampus z Japonii. W lipcu 2019 roku przeniósł się do Włoch, gdzie trafił do młodzieżowych struktur Frosinone.

W pierwszym sezonie na Półwyspie Apenińskim zanotował osiem bramek w dwudziestu jeden spotkaniach. W kolejnych dwunastu miesiącach zaprezentował się jeszcze lepiej. W dwudziestu dwóch meczach czternastokrotnie znalazł drogę do bramki rywala. Kolejne dwa sezony spędził w seniorskiej drużynie Pergolettese, gdzie zanotował słabsze statystyki – pięćdziesiąt spotkań, pięć goli.

W marcu 2024 roku trafił do drugoligowej Chojniczanki Chojnice, gdzie nieco się odbudował. W trzynastu meczach strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty. Japończyk z włoskim paszportem został nominowany do najlepszej jedenastki sezonu II ligi. Nic więc dziwnego, że zainteresowały się nim kluby z Ekstraklasy i I ligi. Ostatecznie dwudziestodwuletni Hide Vitalucci zdecydował się na grę w Arce Gdynia. Z klubem z Trójmiasta podpisał trzyletni kontrakt.

/Marcin Kalicki/

Fot. Arka Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda