mobile

Jaśniej na ul. Kormorana

Przy ulicy Kormorana w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zainstalowano nowe lampy. Dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. Jaśniej i energooszczędnie jest dzięki  26 ledowym latarniom. Inwestycję wykonała Firma Usługowo-Produkcyjna PROTEL z Luzina, jej koszt to niewiele ponad 150 tysięcy złotych.

Redakcja
TAGI
Jaśniej na ul. Kormorana

Gdynia konsekwentnie i systematycznie buduje, modernizuje i doświetla miasto. Na ulicach działa już 2500 lamp LED.

- W Gdyni skutecznie działamy w zakresie nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia. Efekty widać już w wielu dzielnicach, a jest to dopiero początek – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju - W najbliższym czasie 5658 starych, energochłonnych opraw sodowych zostanie wymienionych na energooszczędne oprawy LED. To wszystko w ramach 4-letniej umowy. Powstanie także 600 nowych i estetycznych latarni, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane, stare modele. Dodatkowo 100 przejść dla pieszych zostanie doświetlonych. Tym samym zwiększamy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców w naszych dzielnicach.

W ramach inwestycji przy ul. Kormorana, prace obejmowały: roboty kablowe, montaż i demontaż urządzeń oświetleniowych, rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni. Wykonawca na tym obszarze ułożył prawie kilometr kabli linii oświetleniowej, zamontował 26 słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED o mocy 32W.  Dodatkowo w ramach umowy firma zobowiązana została do odtworzenie trawników po robotach instalacyjnych, wraz z ich pielęgnacją przez najbliższy rok.

- Oświetlenie ulicy Kormorana to kolejna inwestycja w rejonie Dębowej Góry i Niemotowa. W przypadku tego działania, inicjatywa  wyszła wprost od mieszkańców, olbrzymia determinacja i zaangażowanie pani Agnieszki Kacprowicz doprowadziły do skutecznej realizacji. Głównym przyczynkiem do podjęcia działań było zwiększenie bezpieczeństwa w dynamicznie rozwijającym się rejonie zabudowy jednorodzinnej. Co niezwykle istotne w fazie projektowej brali udział również mieszkańcy - mówi Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. dzielnic.

W październiku 2019 roku mieszkańcy Chwarzna i Wiczlina zyskali 177 lamp z oświetleniem LED wzdłuż głównych arterii drogowych dzielnicy (w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego). Zakończyły się także inwestycje oświetleniowe na ul. Perkoza i ul. Śliskiej, a do realizacji w tym roku czekają projekty przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ul. Jana Kazimierza. Ten ostatni zostanie sfinansowany ze środków Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda