mobile
REKLAMA

Lechia pozyskała 20-letniego bramkarza

Nowym piłkarzem Lechii Gdańsk został Szymon Weirauch. Młody bramkarz związał się z zespołem z Trójmiasta umową obowiązującą do 30 czerwca 2029 roku.

Marcin Kalicki
Lechia pozyskała 20-letniego bramkarza

Szymon Weirauch urodził się 5 marca 2004 roku w Wałbrzychu. Jest wychowankiem Górnika Wałbrzych, skąd wiosną 2015 roku trafił do drużyny juniorów Zagłębia Lubin. Kolejne lata bramkarz spędził w zespole „Miedziowych”. Najpierw występując w drugim zespole, a od sezonu 2021/2022 będąc w szerokiej kadrze pierwszej drużyny Zagłębia. Dwudziestolatek ma na swoim koncie osiem spotkań w PKO Bank Polski Ekstraklasie i jeden występ w Pucharze Polski. W drugiej drużynie z Lubina zagrał czterdzieści dziewięć meczów. Trzynaście z nich kończył bez straty gola.

Szymon to młody i utalentowany bramkarz dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi. Od początku wraz z zarządem klubu budujemy kadrę w oparciu o naszą filozofię pozyskiwania młodych zawodników i stwarzania im warunków do rozwoju. Lechia to dobre miejsce do rozwinięcia skrzydeł i wierzymy, że dzięki sumiennej pracy uda się to Szymonowi – mówi Jakub Chodorowski, dyrektor sportowy Lechii.

Nowy bramkarz Lechii podpisał pięcioletni kontrakt.

/Marcin Kalicki/

Fot. Grzegorz Radtke, Lechia Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda