mobile

Lotos PKH Gdańsk wzmacnia się przed decydującymi meczami

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk we wtorek, 28 stycznia w hali Olivia podejmują Zagłębie Sosnowiec, dziewiąty zespół Polska Hokej Ligi. Być może już w tym spotkaniu w barwach gdańskiej drużyny wystąpi jeden z dwóch z zakontraktowanych nowych zawodników - napastnik Roman Rac. Obrońca Michal Pichnarcik ma zagrać w piątek, 31 stycznia.

Redakcja
Lotos PKH Gdańsk wzmacnia się przed decydującymi meczami

Lotos PKH Gdańsk ma do rozegrania pięć meczów sezonu zasadniczego, z 71 punktami zajmuje siódme miejsce i ma już zagwarantowany udział w play-off. Mimo to jest jeszcze o co grać, bo podopieczni trenera Marka Ziętary do trzeciego JKH GKS Jastrzębie tracą tylko sześć "oczek" (jastrzębianie mają jeden mecz do rozegrania więcej). 

Przed decydującymi meczami fazy zasadniczej oraz play-off zarząd gdańskiego klubu zakontraktował dwóch zawodników ze Słowacji.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodników, którzy w obliczu gry w play-off byliby dla drużyny wzmocnieniem, zarówno w obronie jak też w ataku - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy i wiceprezes Pomorskiego Klubu Hokejowego. - Dodatkowo w ostatnich tygodniach nasz skład przetrzebiły kontuzje i choroby. Długie podróże na południe Polski z czasem się kumulują i zmęczenie daje się nam we znaki.

Nowi zawodnicy to napastnik Roman Rac oraz obrońca Michal Pichnarcik, obaj rocznik 1990. 

Rac nie imponuje warunkami fizycznymi (175 cm, 78 kg), ale dzięki dobrej technice i sporym umiejętnościom strzeleckim w sezonie 2014/2015 trafił do reprezentacji Słowacji. Wychowanek Dukli Trenczyn całą swoją zawodową karierę spędził w Czechach, a obecny sezon rozpoczął w słowackim ekstraligowcu HK Nitra, gdzie w 19 meczach zdobył 5 punktów za asysty. Może występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle.

Pichnarcik w sezonie 2017-2018 występował w Podhalu Nowy Targ, gdzie był podopiecznym… Marka Ziętary, obecnego trenera gdańszczan. Były młodzieżowy reprezentant Słowacji w tamtych rozgrywkach w 52 meczach zgromadził 19 punktów za 2 bramki i 17 asyst, a sezon zakończył zdobyciem brązowego medalu z drużyną „Szarotek”. Jego atutem jest przede wszystkim solidna gra w obronie, zwłaszcza pod bramką, co ułatwiają mu warunki fizyczne (189 cm, 91 kg). Pichnarcik w tym sezonie występował w barwach kazachskiego HK Aktobe, w którym rozegrał 35 meczów, zaliczył 3 asysty, a na ławce kar spędził 14 minut.

- Dzięki tym dwóm zawodnikom trener Ziętara będzie miał więcej możliwości w rotowaniu składem i dopasowaniu go do swoich potrzeb - dodaje Tutaj.

Rac w barwach Lotosu PKH Gdańsk ma zagrać już we wtorek, 28 stycznia, z Zagłębiem Sosnowiec w hali Olivia. Debiut Pichnarcika zaplanowany jest na piątek, 31 stycznia, podczas wyjazdowego spotkania z GKS Tychy.

Gdańszczanie do końca sezonu zasadniczego rozegrają jeszcze 5 meczów. W pierwszej połowie lutego w rozgrywkach PHL nastąpi przerwa ze względu na występy reprezentacji Polski, do której ponownie został powołany napastnik Lotosu PKH Szymon Marzec. Zakończenie sezonu zasadniczego 16 lutego, potem rozpoczyna się pierwsza runda play-off. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda