mobile

Miasto Gdynia dołącza do akcji #TaxiDlaZdrowia - darmowe przejazdy FREE NOW dla pracowników ochrony zdrowia

Ponad 1000 darmowych przejazdów taxi dla pracowników szpitali zakaźnych i laboratoriów odbyło się już w usłudze FREE NOW “Dla Zdrowia”, w ciągu pierwszego tygodnia od startu akcji #TaxiDlaZdrowia. Miasto Gdynia dołączając do tej inicjatywy pokryje koszty darmowych przejazdów FREE NOW dla pracowników Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, czyli szpitala, w którym w jest oddział zakaźny dla chorych na COVID-19.

inf.prasowa
Miasto Gdynia dołącza do akcji #TaxiDlaZdrowia - darmowe przejazdy FREE NOW dla pracowników ochrony zdrowia

Bezpieczeństwo to priorytet. To był główny motyw decyzji o przystąpieniu do akcji. Ale chciałabym, żeby to była też po prostu taka odrobina komfortu, należnego medykom po tak ciężkiej pracy. Może to będzie akurat ta chwila na złapanie oddechu. Chciałabym, aby lekarze, pielęgniarki, diagności, ratownicy czuli, że miasto o nich dba. Dziękuję FREE NOW za mądry model współpracy, który umożliwił nam stanie się partnerem tej akcji – mówi Katarzyna Gruszecka – Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Miastu Gdynia za dołączenie do naszej akcji i wsparcie swoich mieszkańców, którzy zmagają się z pandemią koronawirusa, a także firmom, które wspólnie z nami współfinansują darmowe przejazdy. Zachęcamy do tego również pozostałe miasta i firmy, bo zapotrzebowanie na kursy cały czas rośnie. Przede wszystkim podziękowania należą się jednak kierowcom FREE NOW, którzy wyposażeni w środki bezpieczeństwa są cały czas dostępni dla pasażerów - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce. 

 

FREE NOW zachęca także indywidualnych darczyńców do wspierania akcji udostępniając zbiórkę internetową (LINK), by móc ją poszerzyć o kolejne placówki, zawody medyczne i miasta. Kierowcy otrzymują wynagrodzenie za każdy kurs “Dla Zdrowia”, a FREE NOW nie pobiera za nie prowizji. Platforma szacuje, że do końca maja zapotrzebowanie może sięgnąć nawet 20.000 kursów.

 

W naszej akcji każdy może mieć swój wkład, dlatego uruchomiliśmy też zbiórkę internetową. Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na wynagrodzenie kierowców realizujących kursy “Dla Zdrowia”. Naszym celem jest udostępnienie bezpłatnych przejazdów dla możliwie największej grupy pracowników ochrony zdrowia w Polsce, bo wszyscy na to zasługują - dodaje Krzysztof Urban. 

 

Pracownicy szpitali zakaźnych lub laboratoriów, aby uzyskać dostęp do darmowych przejazdów FREE NOW, powinni zgłosić się na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po weryfikacji uzyskają dostęp do darmowego konta, dzięki któremu będą mogli zamawiać przejazdy w opcji “Dla Zdrowia” w aplikacji FREE NOW. Więcej o informacji na stronie: https://free-now.com/pl/dlazdrowia/ .

 

Firmy zainteresowane dołączeniem do inicjatywy powinny zgłosić się na adres: firmy@free-now.com. Akcję wspierają już: Miasto Gdynia, Warsaw Production Films, Pegasystems, Raiffeisen Bank Polska, Gardena oraz kancelarie: JDP Drapała & Partners, DZP Domański Zakrzewski Palinka, IPSO IURE, Kubas Kos Gałkowski. 

 

Dziękujemy Partnerom, którzy dołączyli do naszej akcji i zdecydowali przeznaczyć się swoje budżety na wsparcie pracowników ochrony zdrowia w dojeździe do i z pracy. Wielokrotnie słyszymy od osób objętych akcją jak ważna jest to dla nich pomoc, w szczególności od czasu zaostrzenia zasad poruszania się komunikacją publiczną. Dlatego zachęcamy kolejne firmy i korporacje do wsparcia - mówi Katarzyna Kram, dyrektor sprzedaży we FREE NOW. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda