mobile

Na podwójnym gazie przekroczył prędkość

- 50-latek mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę opla i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Został zatrzymany do kontroli drogowej w starym mieście. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - przekazała pomorska policja

mat.pras.
Na podwójnym gazie przekroczył prędkość

Policjanci sztumskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, systematycznie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstania wypadków drogowych. W środę w trakcie do kontroli drogowej został zatrzymany 50-latek, powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem kierowcy. Badanie stanu trzeźwości  wykazało półtora promila alkoholu w jego organizmie.

Sprawa znajdzie swój finał w  sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowani oraz wysokie kary pieniężne. 50- latek nieunikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda