mobile
REKLAMA

Niewinność stracona: 13-latek i dlaczego rodzina gra kluczową rolę

Policja w Tczewie aresztowała 32-letniego mężczyznę i 13-letniego chłopca podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do pojazdów, sklepów i kradzieże kart bankomatowych. Łączne straty oszacowano na 7000 złotych, a 32-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności za powrót do przestępstwa

Aleksandra Żochowska
TAGI
Niewinność stracona: 13-latek i dlaczego rodzina gra kluczową rolę

W dniu 7 września 2023 roku, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przeprowadzili udaną operację, zatrzymując i doprowadzając do jednostki policji osoby podejrzane o serię kradzieży z włamaniem w Tczewie.

Głównym sprawcą okazał się 32-letni mężczyzna, który działał w współpracy z 13-letnim nieletnim. Ich działania polegały na włamywaniu się do pojazdów poprzez wybijanie przednich szyb, skąd zabierali różnorodne przedmioty, w tym śpiwory, namioty, odzież oraz dokumenty.

Oprócz tego dokonywali kradzieży w sklepach spożywczych i drogeryjnych, wykorzystując nieuwagę personelu, by ukraść towary spożywcze, takie jak kawa, wędliny, pieczywo i owoce, a także elektryczne szczoteczki do zębów z drogerii. Co więcej, mężczyzna używał skradzionej karty bankomatowej do nielegalnych transakcji w automatach vendingowych, co przyniosło ogólną stratę w wysokości około 7000 złotych.
32-latek został postawiony w stan oskarżenia, grożąc mu surowa kara do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na wcześniejsze przestępstwa. Natomiast 13-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym za swoje postępowanie.

fot. Policja Pomorska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda