mobile

Nowa Olchowa połączy ulice Kartuską i Cedrową. Rusza przetarg na budowę

Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Olchowej. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Ulica będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Przewidziano także budowę obustronnego chodnika, oświetlenia i odwodnienia drogi.

Informacja prasowa
Nowa Olchowa połączy ulice Kartuską i Cedrową. Rusza przetarg na budowę

Na tę inwestycję czeka spora liczba mieszkańców Gdańska. Nowa Olchowa połączy ulicę Kartuską z ulicą Cedrową, dzięki czemu znacznie usprawni się ruch pojazdów w okolicy i zmniejszą się korki. Nowa Olchowa będzie rozpoczynać się na wysokości nr 312 i 308 B przy ul. Kartuskiej, dalej wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej włączy się w ul. Cedrową śladem ul. Migdałowej. Ulica będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu.

Oprócz jezdni przewidziano budowę obustronnego chodnika, oświetlenia i odwodnienia drogi. Ponadto przebudowana zostanie sieć wodociągowa i gazowa. Wzdłuż ulicy pojawią się także ławki i kosze na śmieci oraz wiaty przystankowe. Realizacja inwestycji ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Oferty w przetargu mamy poznać pod koniec kwietnia.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ze środków Gminy Miasta Gdańska i spółki „Cedrowa” Sp. z o.o.

Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda