mobile

Noworoczne rekordy sopockich lekkoatletów

Podczas halowych Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu, Jakub Szymański reprezentujący Sopocki Klub Lekkoatletyczny ustanowił rekord świata w biegu przez płotki na 60 m. To kolejny duży sukces sopockich lekkoatletów w tym roku. Na początku stycznia Lilly Nichols również startująca w barwach SKLA pobiła rekord Polski w skoku o tyczce.

inf. prasowa
Noworoczne rekordy sopockich lekkoatletów

W Toruniu, na halowych Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się 18 stycznia 2021 r.  rywalizowało ze sobą ponad 140 klubów sportowych, w sumie niemal 900 zawodników. W biegu przez płotki na 60 metrów w kategorii U-20 (do 20 roku życia) triumfował Jakub Szymański, wychowanek Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Szymański zwyciężył swój bieg uzyskując czas 7.77 s, co jest aktualnie najlepszym wynikiem na świecie w tej kategorii. Jakub Szymański jest uczniem III LO w Sopocie, ma 19 lat. Jego trenerem jest Bernard Werner, mistrz Polski w rzucie oszczepem z 1974 roku

To nie jedyny sukces młodych lekkoatletów. Na początku stycznia 14-letnia Lilly Nichols, również zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, pobiła rekord Polski w skoku o tyczce w kategorii młodzików (poniżej 16 lat). Podczas zawodów w USA uzyskała rezultat 3,96 metra! Lilly Nichols poprawiła tym skokiem swój rekord życiowy aż o 28 cm, a nieoficjalny rekord kraju o 6 cm. Poprzedni rekord Polski od sześciu lat należał do Julii Oberdy.

Lilly urodziła się w Colorado i na co dzień mieszka w USA. Latem wraca jednak do Polski, gdzie kiedyś na Stadionie Leśnym skok o tyczce trenowała jej mama. W Sopocie jej sportowym przygotowaniem zajmuje się trener Jacek Torliński, mąż naszej tyczkarskiej gwiazdy Anny Rogowskiej. W Stanach Zjednoczonych szkoli się pod okiem Connora Robertsa.

Na zdjęciu Lilly Nichols z mistrzem świata Samem Kendricksem. Fot. materiały SKLA

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda